Sultangazi

Kadına karşı şiddet ise dünyanın en aşağılık davranışıdır

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Yunus Emre Konferans Salonu’nda kahvaltılı bir program düzenleyen AK Parti Sultangazi Kadın Kolları, 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutladı

8 Mart Kadınlar Günü etkinlikleri Dünya’nın her ülkesinde kutlanırken, AK Parti Sultangazi Kadın Kolları Yunus Emre Konferans Salonu’nda düzenlediği kahvaltılı programda ilçede esnaflık yapan ve kariyer sahibi kadınları ağırladı ve kadınlar gününü kutladı.
kadina-siddet-2
Toplantıya; Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Av. Murat Atım ve eşi Ayşe Atım, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ve eşi İlknur Altunay, Ak Parti Sultangazi İlçe Başkan Vekili Suzan Dağlar Civan, Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, Ak Parti Sultangazi İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Çelik, STK’ların kadın kolları temsilcileri ve çok sayıda bayan davetli katıldı.

Sunuculuğunu başarılı radyo programcısı Umut Öztürk’ün yaptığı program AK Parti Sultangazi İlçe Teşkilatı Kadın Kollarının faaliyetlerinin gösterildiği bir sinevizyon gösterimi ile başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Sultangazi İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Nurcan Öztürkmen katılımcıları selamladıktan sonra 8 Mart Kadınlar Günü’nün hakkında bir bilgilendirmede bulundu. Tarihte kadının önemini anlatan Öztürkmen, kurtuluş savaşının kadın kahramanlarını yad ederek, kadınların her yerde var olduklarını ve AK Partinin kadınlara verdiği önemi belirterek ülkenin geleceği ile ilgili kararlarda kadınlarında var olduğunu belirtti. AK Parti iktidarının kadın hakları ile ilgili yaptığı çalışmalardan da bahseden Öztürkmen bu hassasiyetinden dolayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Altunay, aile hayatımız bütün dünyaya örnektir

Salondaki katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, kadınlar günü olarak kutlanan bu günün aslında sembolik olduğunu kadınların hayatımızın her anında 365 günde önemsenmesi gerektiğini belirterek kadın denince aklımıza annemiz, eşimiz, yarının anneleri olana evlatlarımız geliyor dedi. Kadınların ev hayatına kattığı katkıların yanı sıra günümüzde ekonomiye ve sosyal hayatın akışına kattığı değerlerden bahseden Altunay, kadının ailenin temel direği olduğunu belirtti. Dinimizde de annenin hakkının babadan üstün oluğunu Hadis-i Şeriflerle verdiği örneklerle anlattı. Bize ait gelenek ve göreneklerimiz gelecek nesle aktaran en büyük etkenin anne olduğunu ve bu aile yapısının birçok topluma örnek teşkil ettiğini söyleyerek geleceğe daha emin bakabilmek için kadınların toplum içerisindeki yerinin artırılması gerektiğini söyleyen Altunay, bütün kadınların 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutlayarak konuşmasını sonlandırdı.

Atım, ‘Kadına karşı şiddet ise dünyanın en ilkel en aşağılık davranışıdır’

AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Av. Murat Atım bu güzel organizasyonu hazırlayan adın kolları adına başkan Nurcan Öztürkmen’en teşekkür ederek başladığı konuşmasında kadının aile içerisinde ki yerinin önemine vurgu yaptı. İş ve toplum hayatında kadının yerini anlatmaya gerek olmadığını belirten Atım salonda bulunan katılımcıların bulundukları konumun bunu en iyi şekilde ifade ettiğini belirtti. Annelerin toplumu yetiştirdiğini, bir çocuğun yetişmesinde annenin payının babaya göre çok daha fazla olduğunu belirterek annelerimizin eğitimli ve daha bilinçli olması halinde yetişen neslin daha başarılı olacağını, bu işin mimarlarının da kadınlar olduğunu ifade etti. Atım, ‘ Şiddetin hiçbir biçimine evet demek mümkün değil. Kadına karşı şiddet ise dünyanın en ilkel en aşağılık davranışıdır. Maalesef Türkiye gerçeğinde bu davranışlar sıklıkla gündeme geliyor. Bu olayların yaşanmamasın için eğitime önem verilmeli ve toplum olarak bu konuda daha duyarlı bir duruş sergilenmelidir’ diyen Atım Peygamber Efendimizin ‘Cennet Anaların ayakları Altındadır’ Hadis-i Şerifini hatırlatarak, bu Hadis-i Şerifin kadının değerinin ne kadar büyük olduğunu belirtti.

kadina-siddet-2

Konuşmaların ardından başarılı çalışmalarından dolayı Ak Parti Sultangazi Kadın Kolları Başkanı Nurcan Öztürkmen’e, Ak Parti Sultangazi İlçe Teşkilatı Başkan Vekili Suzan Dağlar Civan’a, Gencallar mağazasının idari müdiresi Fatoş Aydoğdu’ya, Çankırılılar Derneği Kadın Kolları Başkanı Halise Akıcı’ya iş ve sosyal hayattaki başarılarından dolayı protokol tarafından çiçek takdim edildi.

kadina-siddet-3

Programın sonunda AK Parti Sultangazi İlçe Teşkilatı Kadın Kolları tarafından katılımcılara çiçek takdim edilerek 8Mart Dünya Kadınlar Günleri kutlandı.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek