Sultangazi

İHH Sultangazi Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

İHH Sultangazi Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi 

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Sultangazi Temsilciliği  İlçe binasında basın mensuplarıyla kahvaltılı bir toplantıda bir araya gelerek İHH’nın çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu. 

Vedat Yüksel başkanlığında Sultangazi Temsilciliğini yürüten İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ilçe temsilciliğini 8 ay önce açmıştı. Kısa bir sürede aktif olarak çalışmalarını sürdüren Sultangazi İHH, ilçedeki yapılan faaliyetleri konusunda basın mensuplarına bilgilendirmede bulundu.

İlçe temsilciliğinde basın mensuplarıyla bir araya gelen İlçe Başkanı Vedat Yüksel ve yönetim kurulu üyeleri yapılan çalışmaları anlatıp yapacakları çalışmalar hakkında da bilgilendirmede bulundular.

Vakfın 135 ülkede özellikle yetim çocuklar konusunda yapılan yardımlardan bahseden Yüksel, 800 bin yetime yardım ellerini ulaştırdıklarını söyledi.

Sultangazi’de üç yıl önce çalışmalara başladıklarını fakat ilçe teşkilatı olarak sekiz ay önce resmiyet açılış yaptıklarını belirtti. Bu süre içinde ilçede 50 yetim çocuğu himaye ettiklerini söyleyen Yüksel 400’e yakında hayırseverin katkılarıyla kısmi de olsa 400 yetime yardım elini uzattıklarını belirtti.

İHH olarak ülkede terör mağdurlarına ulaştıklarını, Gazze ve Suriye’ye de ulaştırılan yardımlarla her zaman hayırseverler ile yardıma muhtaçların ellerini buluşturan bir kuruluş olduklarını belirten Yüksel, Afrika’da yapılan yardımlar ve çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulundu.

İHH’nın hiçbir siyasi organizasyon ve cemaatle bağlantısı olmadığını belirten Başkan Yüksel, Türkiye’de yardım alanında kurulan ilk vakfın İHH olduğunu ve her yıl daha da güçlenerek BM’de resmi ara buluculuk rolünü üstlendiğini ifade etti.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek