Sultangazi

İGEDER Sultangazi’de bir araya geldi.

İGEDER Sultangazi’de bir araya geldi.

İstanbul Giresunlu Eğitimciler Derneği (İGEDER) Sultangazi Şube Başkanlığının Cebeci Sosyal Tesisleri’nde düzelediği tanışma toplantısına İGEDER Yöneticileri ve Sultangazi’de görev yapan eğitimciler katıldılar.

İGEDER Sultangazi Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği tanışma ve istişare toplantısına İGEDER Yöneticileri ve Sultangazi’de görev yapan eğitimciler katıldılar.

Sultangazi Belediyesi Cebeci Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemekli toplantıya İGEDER Genel Başkanı ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Arif Dede, Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Halil Asilsoy, Yönetim Kurulu Üyeleri Uygar Keskin, Kevser Yüksel, Hayrullah Can, Mustafa Şenol Saygılı, Ali Cevat Özyurt Ortaokulu Müdürü Mahut Duman, Eşref Bitlik İlkokul Müdürü Vahit Çoban, Zübeyde Hanım İlk ve Ortaokul Müdürü Özlem Cebeci, İsmetpaşa İlkokulu Müdür Yardımcısı Süleyman Ceylan, İGEDER Sultangazi Şube Başkanı ve Orhangazi Ortaokulu Müdürü Kemal Kavgacı, Sultangazi’de görev yapan Giresunlu eğitimciler katıldı.

igederDSC_8839

Gecede bir selamlama konuşması yapan İGEDER Sultangazi Şube Başkanı ve Orhangazi Ortaokulu Müdürü Kemal Kavgacı, katılımcılara hoşgeldiniz diyerek, terör olaylarında şehit olanlara Allah’tan rahmet diledi. Kavgacı, ‘Bu toplantımızın amacı derneğimizin faaliyetlerinden bahsedip, Sultangazi’de görev yapan meslektaşlarımızla tanışıp bir araya gelmektir. Bu büyük şehirde yaşarken meslektaş olan hemşehrilerimizle dayanışma içinde olmayı amaçladık. İnşallaah daha sonra yapacağımız toplantılarımızı daha geniş bir katılımla yapacağız’ dedi.

igederDSC_8832

İGEDER Genel Başkanı ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Arif Dede yaptığı selamlam konuşmasında, İstanbul Giresunlu Eğitimciler Derneğini’nin kuruluş sürecine değindi. 2005 Yılında tanışmak maksadıyla bir araya gelen Giresunlu Eğitimcilerin ortak kararıyla 2007 yılında dernekleşme kararı alındığını söyledi. Derneğin hiçbir siyasi görüş ve amacının olmadığını belirten Dede, ‘Bizim derneğimizin ortak paydası Giresunlu olması ve eğitimci olması. Zaten siyasi oluşumlar var. Sendikalar var, siyasi partiler var, siyaseti hedefleyen dernekler var. Bizim bunlarla hiç bir bağımız yoktur olmayacaktır da. Giresunlu eğitimciler bizim baş tacımızdır. Bu derneğin maksadı birbirimizden haberdar olmak ve iyi günde kötü günde hemşehrilerimizle dayanışma içinde olmaktır’dedi.

Daha sonra yapılan tanışma konuşmalarının ardından bir daha ki toplantı için daha geniş katılım sağlanması kararı alındı.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek