Sultangazi

Hayati Yazıcı,Din Görevlileri Bir araya Geldi

Hayati Yazıcı,Din Görevlileri  Bir araya Geldi

Sultangazi Belediyesi, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla ilçedeki din görevlilerini bir araya getirdi. Programda din görevlilerini kutlayan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, halka hizmeti ibadet sayan bir anlayışla çalıştıklarını söyledi.

 

Sultangazi Belediyesi, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla din görevlilerini bir araya getirdi. Sultangazi Nikah Salonları’nda düzenlenen programa Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı ve 2. Bölge milletvekili adayı Hayati Yazıcı, İlçe Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, AK Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, İlçe Müftüsü Yusuf Sarıkaya ile din görevlileri katıldı.

 

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan İlçe Müftüsü Yusuf Sarıkaya, hac dönemine denk geldiği için Camiler ve Din Görevlileri Haftasının ekim ayının ikinci haftasında kutlandığını söyledi. Camilerin, üzerinde yaşadığımız toprakların mührü olduğunu ifade eden Sarıkaya, “Camilerimiz toplumumuzu birleştiren, kaynaştıran, bir araya getiren mekanlardır. Toplumumuzun mihenk taşıdır” dedi.

DSC_1922

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay konuşmasında din görevlileri haftasını kutladı. Din görevlilerine büyük görev ve sorumluluklar düştüğüne dikkat çeken Başkan Altunay din görevlilerinin dini konularda halkı aydınlatırken, sosyal sorunlara da çözüm arayan ulvi bir vazifeyi yerine getirerek, toplum hayatında önemli bir görev üstelendiğini kaydetti.

 

İnsana hizmeti ibadet sayan bir anlayışla çalıştıklarını kaydeden Başkan Altunay, “Birkaç muhtarlığın olduğu ilçemizde şimdi 15 tane kamu binası hizmet veriyor. Halkımız, hizmetlerin ayağına kadar gelmesinin mutluluğunu yaşıyor” dedi. Başkan Altunay konuşmasında belediye çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

DSC_1933

Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı ve 2. Bölge Milletvekili Adayı Hayati Yazıcı da Hicri yılı kutlayarak başladığı konuşmasında din görevlilerini tebrik etti. Osmanlı döneminden kalan mimari eserlerin restore edildiğini kaydeden Yazıcı, “Camiler, hanlar, hamamlar, kervansarayları kültürel mirasımız olan dinsel abideleri plan dahilinde ihya ettik. 4 yılda 46 eser yapanların karşısında biz 13 yılda 6 bine yakın tarihi eserin, türbelerin kervansarayların onarımını yaptık” şeklinde konuştu. Din görevlilerinin öğrettikleriyle toplumun güçlendiğine dikkatleri çeken Yazıcı, şunları söyledi:

 

“Bu yüzyılın en karakteristik özelliği hayat boyu öğrenmek ve bilgi öğretmektir. Sizin buna özen göstermeniz toplumun güçlü olmasına neden olur. Sizin mutluluğunuz, topluma yansır. 78 milyon insanın birlik ve beraberlik içinde dinsel değerleri içselleştirmesi sağlamak sizlerin elinde.”

Program sonunda din görevlilerine teşekkür plaketi takdim edildi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek