Sultangazi

Habipler Davası 2018’e Ertelendi

Habipler Davası 2018’e Ertelendi

Habipler Mahallesi ile ilgili Çağlayan Adliyesi Kadastro Mahkemesi’nde görülen ihtiyadi tedbir kararının kaldırılması davası bilir kişi raporunun gelmemesi nedeni ile 17 Nisan 2018 tarihine ertelendi.

1169 Habiplerli vatandaşın itirazını değerlendiren mahkeme heyeti bilir kişi raporunun gelmemesi nedeni ile 17 Nisan 2018 tarihine ertelendi.

Habipler Mahallesi’nin tamamının dedelerine ait olduğunu söyleyerek  hak iddia eden paşa torunları, mahkeme kararı ile mahalle üzerine ihtiyadi tedbir koydurmuştu. Bu karara itiraz etmek ve haklarını korumak için Kadastro mahkemesine başvuran 1169 hak sahibinin davası 24 Ekim günü yapıldı.

Başkan Altunay’dan Habiplerlilere Destek

İhtiyadi tedbir kararının ardından Sultangazi Belediyesi’ne gelen vatandaşlar Başkan Altunay’dan yardım istemişti. Vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışma başlatan Belediye Başkanı Cahit Altunay, bu davayla ilgilenmesi için 3 avukat görevlendirdi.

Karara itiraz eden 1169 kişinin mahkemeye gidebilmesi içinde araç tahsis edilmesi emrini verdi.

Başkandan Destek, Müdürlerden Köstek

Başkan Altunay’ın araç tahsis edilmesi emrine riayet etmeyen görevliler  yeteri kadar araç tahsis etmeyince 300 kişi davaya katılamadı.

Mahkeme önünde gerçekleştirilen basın açıklamasının ardından adliyede bulunan CHP Milletvekilleri Selina Doğan  ve Barış Yarkadaş bu protestoya destek vermek için gelerek her zaman yanlarında olduklarını belirttiler.

Bu durumu sosyal medya üzerinden paylaşan Merkez Habipler Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, “300 Kişinin davaya katılmasını engelleyenler Belediye Başkanımız Cahit Altunay’a hesap vermeli. Habibler halkına desteklerin den dolayı Cahit Altunay’a teşekkür ederiz” diyerek sorumluların hesap vermesini istedi.

Haber merkezimizi arayarak dava hakkında bilgi veren dernek üyeleri Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ve MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel haricinde hiçbir siyasetçinin destek vermediğini, Yusuf Özel’in davaya katılmak istediğini ama dava günü babasının geçirdiği bir kazadan dolayı  katılamadığını belirterek bütün siyasilere serzenişte bulundular.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek