İstanbul'daki Adıyamanlılar

Gürgenliler İftarda Bir Araya Geldi

Gürgenliler  İftarda Bir Araya Geldi

Adıyaman ili Gerger İlçesi Gürgenli Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin  Adıyamanlılar Vakfı Lale Salonu’nda düzenlediği iftar programına Adıyamanlılar yoğun ilgi gösterdiler. Salonu dolduran katılımcılar Ramazan ayının manevi hazzına birlikte vardılar.

Gürgenli Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin geleneksel hale getirdiği iftar programı bu yıl Adıyamanlılar Vakfı Lale Salonu’nda gerçekleştirildi. Çok sayıda Adıyamanlı STK temsilcisi ve davetlinin katıldığı iftar programında salon tıka basa doldu.

Ramazan ayında maneviyatını birlikte yaşamak için hemşehrileriyle aynı sofrayı paylaşmanın güzelliğini yaşadıklarını belirten Gürgenli Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Recep Müslüm, katılımlarından dolayı misafirlerine  teşekkür etti. Dernek hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunan Müslüm, Ramazan ayının Müslümanlar için ne kadar önemli olduğuna değindi. Aynı sofrayı paylaşmanın güzelliğine değinen Başkan Recep Müslüm, bu güzel ortamı katılımlarıyla anlamlı kılan bütün katılımcılara hoş geldiniz diyerek Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diledi.

Daha sonra birer selamlama konuşması yapan STK temsilcileri, birlik beraberlik mesajı verdileri.

Okunan Kur’an-ı Kerim Tilavetinin ardından yapılan dualarla Ramazan ayının bütün İslam alemine barış, huzur ve bereket getirmesini dileyen katılımcılar,  birlikte iftar açmanın feyzini yaşadılar.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek