İstanbul'daki Adıyamanlılar

Gergerliler İftarda Buluştu

Gergerliler İftarda Buluştu

Adıyaman İli Gerger ilçesi Sosyal Yardımlaşma ve kültür Derneği (GERSOY-DER) bu yıl 12 . sini düzenlediği Geleneksel iftarını dernekBağcılar Güneşli’de  merkez binasında 3 katıda dolan yüzlerce gergerlinin katılımı  ile  18 Haziran cumartesi  günü gerçekleştirdi.

Gersoy-Der İftarı 2016 (75)

Programa ,HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım ,HDP İstanbul Milletvekili Celal Doğan ,CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Zeynel Yılmaz ,CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi İsmail Akkaya Adıyamanlılar Dernek Başkanı Mehmet Deniz, BADER Başkanı Hüseyin Sevinçtekin,,Gergerliler Federasyonu (ADIGer-Fed )Başkanı Av. Ali Acar ve Adıyamanlı sanatçılardan Yaman,Yunus Kamay,İsa Işık   çok sayıda Gergerli katıldı.

Gersoy-Der İftarı 2016 (86)

Sunuculuğunu Tv Programcısı Yusuf Özpolat’ın Sunduğu  programın Açılış Konuşmasını yapmak üzere GERSOY-DER Başkanı Mahmut Özdemir’i  Davet etti, selamlama konuşmasını  ardından Özdemir “gelenek haline getirdiğimiz iftar programıza gösterilen bu yoğun ilgiden dolayı memnun oldum Ramazan Ayı  kaynaşma ,bir olma ,bütün olma, barış ayıdır  birlik beraberliğin en üst seviyeye çıktığı aydır, ama bölgemize baktığımızda her yerde sıkıntı var inşallah ramazan ayından sonrada bu birlik ve dayanışmanın devam etmesini dilerim.böyle bir  ayda  tüm Dünyada  mazlumlara  sıkılan kurşunları ,Güneydoğuda yapılan zulümleri  kınyoruz tüm Dünyaya barış huzur ve kardeşlşik getirmesini tememni ediyorum,

Sonrasında selamlama konuşması için söz alan Adıyaman Milletvekili Behçet yıldırım ve HDP İstanbul Milletvekili Celal Doğan   Müslüman  ülkelerinde ve Güneydoğuda  yaşanan olaylar üzerine gündeme dair kısa bir konuşma yaptı.

Ezan okunması ile birlikte CAN tablot’tan gelen nefis yemeklerle  iftar açıldı akşam namazın ardından teravih namazı vaktine kadar çay muhabbeti ile devam etti.

 

 

Gersoy-Der İftarı 2016 (7)

 

Tüm FOTOLAR İÇİN  https://www.facebook.com/emindogan3402

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek