İstanbul'daki Adıyamanlılar

Gençlik Platformu Adıyamanlı Gençleri Bir Araya Getirdi

Gençlik Platformu  Adıyamanlı Gençleri Bir Araya Getirdi

İstanbul da Adıyamanlılar Vakfı Gençlik platformu öncülüğünde toplanan Adıyamanlı gençler gelecek ile ilgili projelerini masaya yatırdılar.

Adıyamanlılar Vakfı çok amaçlı salonunda Adıyamanlılar Vakfı Gençlik ve Spordan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hamza Taşan başkanlığında, Vakfın Gençlik Platformu başkanlığı tarafından organize ettiği kahvaltılı gençlik toplantısına İstanbul’da ki Adıyamanlı Sivil Toplum Kuruluşlarından çok sayıda genç katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcısı Hamza Taşan, Adıyaman’ın ismini gelecekte en iyi şekilde temsil edecek olan gençlerimize güvenmek ve onları yarınlara hazırlamak asli görevlerimizden biridir dedi.

Taşan, “Burada Vakfımızın bünyesinde gönüllülük esasa dayalı bir görev icra ediyoruz. Hepimizin tek amacı var, geleceğimizin Türkiye’si için istikbali parlak iyi bir nesil yetiştirmektir. Geleceğe hazırlayacağımız gençlerimizi genelde ülkemizin, özelde ise Adıyaman ilimizin kalkınmasına yön verebilecek bir nesil olacaktır. Bu nesil siyasette, sporda, sağlıkta, kültür etkinliklerinde aktif rol alarak ülkemizi ve Adıyaman ilimizi en iyi şekilde temsil etmesinin haklı gururunu yaşayacağız. Bu anlamlı toplantıya iştirak eden genç kardeşlerime teşriflerinizden dolayı şükranlarımı sunuyorum” diyerek herkese teşekkür etti.

Adıyamanlılar Vakfı Gençlik Platformu Başkanı Cumali Doğan ise, en büyük amaçlarının İstanbul’da önemli bir potansiyele sahip olan Adıyamanlı gençleri bir arada toplamak, onların birbirleriyle kaynaşmasını ve dayanışma zeminini hazırlayarak hep birlikte güzel etkinliklere imza atmak olduğunu söyledi.

Sivil Toplum Örgütleri adına toplantıya iştirak eden gençler ise konuyla ilgili düşüncelerini dile getirerek, gençler arasındaki kaynaşma zeminini çok daha iyi boyutlara taşımak için sosyal ve kültürel etkinliklere daha fazla önem verilmesi gerektiğini ifade ettiler. Gençler, aynı zamanda Adıyaman’ın dünyaya tanıtılması içinde kültürel değerlerin gün yüzüne çıkarabilecek çalışmaların içerisine girilmesinin kaçınılmaz olduğunu dile getirerek, toplantının düzenlenmesinde emeği geçen gençlik platformuna teşekkür ettiler.

 

Haber: Abdulkerim SONKAYA

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek