Sultangazi

GADER’in Bu Yıl ki İftarı Kahta’da

GADER’in Bu Yıl ki İftarı Kahta’da

Gaziosmanpaşa, Sultangazi, Arnavutköy Adıyamanlılar Derneği (GADER), aylık olağan toplantısında aldığı kararla bu yılki iftar programını 15 Haziran Perşembe günü Adıyaman’ın Kahta ilçesinde düzenleme kararı aldı.

Bu ayki olağan toplantısını Çataldan Keyfe Hatay’dan  Künefe’de gerçekleştiren GADER yönetim kurulu üyeleri, yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundular. Yapılacak çalışmalar hakkında istişarede bulunan GADER Yönetimi Ramazan ayında verilecek iftar yemeğini bu yıl Adıyaman Kahta ilçesinde düzenleme kararı aldı.

Toplantı sonrasında bir açıklama yapan GADER Başkanı Ramazan Okay, bütün İslam aleminin yaklaşmakta olan Ramazan ayını kutladı. On bir ayın sultanı Ramazan ayının birlik, beraberlik ve dayanışma ayı olduğunu hatırlatan Okay, “Yıllardır dernek olarak İstanbul’da dostlarımızla beraber iftar yapmanın hazzını yaşadık.  İstanbul’da dostlarımızla Ramazanda farklı iftar programlarında bir kaç kez bir araya geliyoruz. Bu nedenle bu yıl ki iftar programını 15 Haziran Perşembe günü Kahta’da ki Savcı Düğün Salonu’nda  2000 kişi ile birlikte yapma kararı aldık. Kahta’da ki hemşehrilerimizle birlikte iftar yaparak sohbet etme imkanı bulacağız İnşallah’ dedi.

Toplantı sonrasında Pusula Cafe’te gelen yönetim kurulu üyeleri yapılacak iftar programının hazırlıkları için istişarede bulundular.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek