İstanbul'daki Adıyamanlılar

GADER’in Kahta’da ki İftarına Gölge Düştü

GADER’in Kahta’da ki İftarına Gölge Düştü

Gaziosmanpaşa, Sultangazi, Arnavutköy Adıyamanlılar Derneği (GADER)’in Kahta’da düzenlediği iftar programına 2 binin üzerinde bir katılım gerçekleştir. TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Adıyaman Valisi Abdullah Erin’in de katıldığı iftar programında iki aile arasında çıkan tartışma programın güzelliğine gölge düşürdü.

GADER Yönetimi Ramazan ayı öncesinde aldığı bir kararla bu yılki iftar programını Adıyaman’ın Kahta ilçesinde alma kararı almıştı. Kahta Savcı Düğü Salonu’nda düzenlenen programa 2.500’e yakın  kişi katıldı.

Programa TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Adıyaman Valisi Abdullah Erin , Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya , Gerger Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda bir açılış konuşması yapan GADER Başkanı Ramazan Okay, katılımcıları selamlayarak hoş geldiniz dedi. Okay, “Rabbime şükürler olsun ki bu yılda ramazan ayına kavuştuk ve sofralarımız yine dostlarımızla, bereket dolu. Rabbim tuttuğumuz ve tutacağımız oruçlarımızı kabul buyursun.

Ramazan sevgi ve paylaşma ayıdır” diyen Okay, bu ayda bir ve birlik olmanın önemine vurgu yaparak, “Bizlerde farklılıklarımızı bir tarafa koyarak sevgi toplumunu inşa edelim ve Ramazan ruhunu gelecek nesillere taşıyalım.  Yardımlaşmanın, dayanışmanın, cömertliğin, şefkatin ve merhametin ete kemiği bürünmesi bu rahmet ayında gerçekleşmektedir” diyerek bu yıl iftar programını İstanbul dışında Kahta’da düzenleme kararının alındığını söyledi. “Böylece hem buradaki hemşehrilerimizle hasret gidermiş olduk, hem de İstanbul ile Adıyaman arasında iletişimi güçlendirerek, daha iyi hizmet etmiş olacağız ve bu kadim kültürü bizden sonraki nesillere aktarmış olacağız” dedi. İslam coğrafyasında akan kanın durması için dua eden Okay, STK’lar ve Müslümanlar olarak zulüm ve yokluk içinde yaşayan kardeşlerimize el uzatma çağrısında bulundu.

Kur’an- Kerim Tilaveti ve duaların ardından programa katılanlar birlikte iftar yapmanın hazzını yaşadılar.

İftar sonrasında protokol birer selamlama konuşması yaparak, bu güzel ortamda olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Ramazan ayının hayırlar getirmesini dilediler.

Husumeti olan iki grubun kavgası programa gölge düşürdü

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’ın konuşması esnasında çıkan kavga ise bu güzel ortama gölge düşürdü. Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak’ın kardeşinin taraftarları önceden husumeti bulunan  AS Yapı ve İnşaat’ın sahibi A. Hakim Yıldırım ve yanındakiler arasında başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Çıkan kavgada 1’i ağır 5 kişi yaralandı. Polisin müdahalesi ile olay yatıştırılırken, olay yerine sevk edilen ambulanslarla yaralılar Kahta Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek