İstanbul'daki Adıyamanlılar

GADER’den Dört Dörtlük İftar

GADER’den Dört Dörtlük İftar 

Ramazan-ı şerif münasebetiyle iftar programı düzenleyen GADER,Üst düzeyde katılım sağlandığı Bütün STK’ların ve vatandaşların katıldığı  binlerce hemşehrisini  dört Dörtlük bir İftar sofrasında  buluşturdu.

 

Sultangazi-Gaziosmanpaşa-Arnavutköy Adıyamanlılar Derneği Ramazan-ı Şerif münasebetiyle gelenekselleştirdiği bu yıl 9. Sunu düzenlediği  iftar programını bu sene Sultangazi Belediyesi Sahra Sultan Düğün Sarayında üst düzeyde katılım sağlanarak dört dörtlük bir iftar verilerek gerçekleştirdi. Programa; GADER Başkanı Ramazan Okay, TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Milletvekilleri İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat ve Adnan Boynukara, Adıyaman Eski Milletvekili Şevket Gürsoy, Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ramazan Aksoy, Sultangazi Belediyesi Meclis Başkanvekili Hacı Orhan ve Meclis Üyesi Mahmut Yılmaz, AK Parti Sultangazi İlçe Başkan yardımcısı  Mehmet Kavak, Adıyamanlılar   Federasyonu yönetimi ,ADIGER-FED Başkanı Av. Ali Acar, KAHTA-FED Başkanı Av. Ali Yücel, Başakşehir ,Esenler, Güngören, Esenyurt, Sultangazi ilçe dernek başkanları ve yönetimi Sincikli dernek başkanları, Köy dernekleri  Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri, İşadamları  GADER Yönetim Kurulu Üyeleri ile 1500’e yakın Adıyamanlı ve sultangazili katıldı.

Sunuculuğunu Radyo Programcısı Sunucu Tayfun Ayaz’ın yaptığı program kelamların en güzeli Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda konuşan GADER Başkanı Ramazan Okay bütün katılımcılara teşekkür etti. Okay, “Aradan bir yıl daha geçti ve gelenekselleştirdiğimiz iftar programımızda yine aynı sofrada buluştuk. Derneğimiz kurulduğu günden bu yana en çok eğitim alanında yoğunlaştık.  Binlerce öğrenciye burs verdik ve yeni dönemde vermeye devam edeceğiz. Yine yardımlarımız, Konferans ve Seminerlerimiz derneğimizde devam etmekte. Kısacası özde Adıyamanımız’a genelde ise ülkemize hizmet etme gayreti içerisindeyiz.

Rabbimizin bize lütfu olan 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerifinizi kutlar, İbadetle geçirmenizi temenni ederim” sözlerini kaydetti.

Okay’ın ardından milletvekilleri Adıyamanlılar  Vakfı Başkanı Ramazan Aksoy, Milletvekilleri Adnan Boynukara, Halil İbrahim Fırat ve Salih Fırat ile Adıyaman  Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu Kahta Belediye Başkanı  ve Abdurrahman Toprak birer selamlama konuşması yaptı.

Son olarak kürsüye gelen TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın şunları kaydetti; “Burada bu güzel birlikteliği sağlayan Ramazan’ın bereketini en iyi şekilde yaşatan GADER başkanımıza ve yönetimine teşekkür ediyorum. Sultangazi’deyiz aslında ben kendimi Adıyaman’da hissediyorum. Sordum arkadaşlara burada 45 bin Adıyamanlı var, Adıyaman nüfusu bir numarada. Sadece nicelik olarak değil nitelik olarakta hemşerilerimiz gitgide kendilerinden söz ettirmekte kendilerini tebrik ediyorum. Aramızda çok değerli STK temsilcileri var sadece Sultangazi’de 26 STK’mız var hepsi de burada ilçe dışından gelen STK’larımıza da hepsine teşekkür ediyorum. Bu birliğimizin bütün ülkemize yayılması temennisindeyim. Bu mübarek ayda dahi hainlikte sınır tanımayan terör örgütlerini de tekrardan kınıyorum. Herkese hayırlı ramazanlar diliyorum”dedi

İftar yemeğinin ardından program toplu GADER Yönetimi, Milletvekilleri ve Belediye Başkanlarının toplu bir hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Ardından Sultangazi’de kurulan Ramazan Çadırlarını sonrasında  Adıyamanlı İşadamları Necdet Ocak ‘ın Mekanı Çataldan Keyfe Hatay’dan Künefeyi  ziyaret ederek künefesini ve yanında bulunan Başkanın Yeri  Ciğerimsin Kebap salonu Canbeylilier Dernek Başkanı Abdulbaki Durmuş yerini ziyaret ederek  çayını içtiler .

Son olarak ‘da hemşehrilerinin taziyelerine katıldılar Esentepe Yavuz Sultan Selim Camii taziye  yerinde Akdoğan köyü dernek başkanı Hacı Konan ‘ın teyzesinin taziyesine  sonrasında Gerger  Gürgenli Köyü derneğinde taziyesi bulunan Tirkidinli Mustafa Çıngay’ı ağabeyi Tirkidin dernek Başkanı Enes Çingay’ın amcası halit çingay’ın taziyelerine katılarak  acılarını paylaşıp   rahmet okuyup dua ettiler.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek