Güncel

Fıtrat Derneği’ne Yapılan Saldırı’ya Sert Tepki

Fıtrat Derneği’ne Yapılan Saldırı’ya Sert Tepki

Fıtrat Eğitim Derneği, uğradığı terör saldırısı sonrası dernek merkezinde basın açıklaması yaptı.

fıtrat

Fıtrat Eğitim Derneği, gece yarısı yüzü maskeli 4 terörist tarafından saldırıya uğramıştı. Saldırı sonucunda ise dernek merkezinde maddi hasar meydana geldi. Saldırı sonrasında saat 13.00’da saldırıya uğrayan dernek merkezinde Fıtrat Derneği yöneticileri tarafından basın açıklaması yapıldı. Açıklamaya AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, İlçe Müftüsü Yusuf Sarıkaya, STK Başkanları, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Fıtrat Derneği Yöneticileri ile vatandaşlar katıldı. Basın açıklaması Fıtrat Derneği genel sekreteri Bilal Yaman tarafından okundu.

 

pslaIMG_0452

          13.08.2016 tarihinde saat 02.30 sularında, derneğimiz binasına yüzleri kar maskeli bir grup tarafından silahlı ve Molotof kokteylli bir saldırı düzenlenmiştir. Saldırı esnasında dernek binamızda Maddi hasar oluşmuştur. Herhangi bir can kaybı yaşanmamıştır.

        FITRAT DER  2006 yılından bu yana Sultangazi ilçesinde eğitim ve yardım alanında yaptığı çalışmalarla halkımızın teveccühünü kazanmıştır. Bu menfur saldırı özelde derneğimize genelde İslam’a , insanlığa yapılmış bir saldırıdır. 15 Temmuz günü ülkemizin geleceğine kastedenler bu gün de Sultangazi’nin geleceğine kurşun sıkmaktadırlar.  Bu gün kundaklama girişiminde bulunulan FITRAT DER gibi tüm dernek ve vakıf tarzı yapılanmalar; Dini,milli ve kültürel değerlerin teminatıdırlar. Terör örgütlerinin hazımsızlığı da bu nedenledir. Ama bilinmelidir ki Bu ülkenin asli unsurları olarak bizler çocuklarımıza sahip çıkmaya, nesillerin nöbetini tutmaya ve onları, terör örgütlerinin karanlık kucaklarına  bırakmamaya kararlıyız.

Türkiye toplumu din,dil,ırk,kültür ayrımı yapılmaksızın bir arada yaşamayı yakın zamanda göstermiş,gelecekte de gösterecektir. Bizleri bir arada tutan adalet harcını çözmeye, dirlik ve birliğimizi bozmaya hiçbir terör örgütünün gücü yetmeyecektir. FITRAT DER, harcı imanla karılmış bu binanın sağlam bir tuğlası olarak kalmaya ve çalışmaya devam edecektir.

Temennimiz bu kundaklama işleminin arkasında ki karanlık ellerin bir an önce yakalanarak adalet önüne çıkarılıp gereken cezayı almalarıdır.

Ayrıca kundaklama sonrası ivedilikle evlerinden çıkarak oluşan yangına müdahale eden ve bu saldırının daha büyük zararlara yol açmasını engelleyen komşularımıza gönülden teşekkürü bir borç biliriz.

FITRAT DER bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonra da her türlü  eğitim ve yardım çalışmalarına devam edecek,  bu menfur saldırı yaptığımız ve yapacağımız çalışmaları asla kesintiye uğratamayacaktır.

 

KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR..

pslaIMG_0472pslaIMG_0461pslaIMG_0460pslaIMG_0455pslaIMG_0448

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek