İstanbul'daki Adıyamanlılar

Fayik Kılıç Israrlar Üzerine Yeniden Başkan Oldu

Fayik Kılıç Israrlar Üzerine Yeniden Başkan Oldu

Adıyaman İli Kahta İlçesi Tütenocak (Bersomik) Köyü Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneği 4. Olağan Kongresini dernek merkezinde gerçekleştirdi. Mevcut başkan Fayik Kılıç aday olmamasına rağmen üyelerin ısrarını üzerine bir dönem daha başkan olarak görev aldı.

4. Olağan Kongrede Tütenocaklılar dernek merkezinde bir araya geldi. Kongrede önce mevcut başkan Faik Kılıç, dernek üyeleri tarafından yalnız bırakıldığı gerekçesi ile aday olmayacağını açıklamıştı.

Kongre 1 dakikalık saygı duruşunun ardından divan heyetinin seçilmesiyle başladı. Divana Hacı Bozan, Ali Erdaş ve Hüseyin Genç seçildi. Kongre raporların okunmasıyla devam etti.

Kongrede aday çıkmazken mevcut başkanın yeniden aday olmasını ısrarla isteyen hemşehrilerini kırmayan Fayik Kılıç, derneği temsilde üyelerden destek sözü alarak yeniden başkan seçildi.

Dernek yönetim kurulunu oluşturulurken Tütenocak köyünden her aileden bir kişiyi yönetimde olmasını isteyen Kılıç, ailelerin kendi temsilcilerini seçmesi için kongreye bir süre ara verildi. Yapılan görüşmeler sonucunda her aile bir asil bir yedek olmak üzere iki temsilci ile dernek yönetimine katıldı.

Kongre görüş ve önerilerin ardından sona erdi.

 

Yönetim Kurulu Asil Listesi:  Fayik Kılıç, Faik Yiğit, Gülin Çoban,  Kazım Genç, Mehmet Doğan, Ziya Arslan,  İsmail Işıklı, Ali Bozan,  Halil Işık,  Ahmet Durmuş,  Emin Özen,  Bilal Tatar,  Yasin Aktaş

Yedek Liste:  Alı Kılıç, Mustafa Yiğit, Ferhat Çoban, Sabri Genç, Osman Doğan, Hacı Arslan, Mahmut Işıklı, Bedir Bozan, Hamit Işık, Mustafa Durmuş, İzzet Özen, Nazif Tatar, Ramazan Aktaş

Denetim Kurulu: Hacı Bozan, Mustafa  Dolaş, Osman Tatar, Tahir Kılıç, Mehmet Yiğit, Orhan Tatar

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek