Sultangazi

Fatih Muhtarlar Derneği Muhteşem Törenle Açıldı

[dropcap]…[/dropcap]

Fatih Muhtarlar Derneği Muhteşem Törenle Açıldı

Fatih Belediyesi tarafında yapımı tamamlanan Fatih Muhtarlar Derneği Genel Merkez binası düzenlenen  muhteşem bir törenle açıldı.

DSC_9582

Fatih Belediyesi tarafından Molla Gürani Mahallesi Selim Sabit Sokak içerisine yapılan Fatih Muhtarlar Derneği’nin Genel Merkez Binasının açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Açılış törenine Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili Ahmet Aydın, Ak Parti Adıyaman Milletvekili  Salih Fırat ,Ak Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Fatih ilçe Kaymakamı Ahmet Ümit ,Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Fatih İlçe Başkanı Ahmet Hamdi Görk,Ak PaRTİ Sultangazi İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Kavak, DÜnya KAllah rahmet eylesin inşallaharate Federasyonu Türkiye başkanı Zülfikar yeşil , ilçede görev alan Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve muhtarlar katıldı. Kurdele kesim töreni sonrasında protokol üyeleri açılışı yapılan binayı gezerek, Fatih Muhtarlar Derneği’nde yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Kuran Tilaveti ile başlayan program  Fatih Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Hakverdi açılış konuşması ile başladı.  Muhtarlar derneğine  kazandırdığı dernek binası ve katılımcalara  yaptığı Teşekkür konuşmasının ardından çok heyecanlıyım benim için çok önemliydi sanki düğünüm var . diyerek minnetarlığını belirtti.

Ardından söz alan İstanbul milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı , Fatih ilçe Kaymakamı Ahmet Ümit ,Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir birer selamlama konuşması yaptılar .

“TÜRKİYE, ONLARA GÖRE ’BİRAZ ÇOK’ OLMAYA BAŞLADI”

Programda son olarak söz alan TBMM Başkan vekili Ahmet Aydın, Türkiye’nin dünya üzerindeki tüm mazlumların yanında olduğunu ifade ederek, “Türkiye nerede bir mağdur, nerede bir mazlum varsa ve karşısındaki zalim kim olursa olsun, ne kadar güçlü olursa olsun o mazlumun yanında durdu. Türkiye güçlü bir ses oldu, küresel bir aktör oldu, artık dünyada oynanan bütün oyunların içerisinde ben satrançta piyon değil ben burada şah mat diyeceğim dedi ve yeri geldiğinde şah mat dedi. İşte onlara göre Türkiye biraz çok olmaya başladı. Onların arasında biz Türkiye’yi nasıl yok ederiz, onların bu iyi gidişine nasıl engel oluruz diye hesap yapanlar oldu. Geçmişte güçlü dönemlerimizde yaptıkları gibi şimdilerde de yapmaya başladılar. Maalesef içeride ve dışarıda demokrasi ile elde edemediklerini, demokrasiyi ortadan kaldırarak, terörle elde edebilir miyiz, sandıkta elde edemediklerini gezi gibi, paralel gibi olaylarla ortadan kaldırabilir miyiz diye kaos hesapları yaptılar” dedi.

“HALK TARAFINDAN SEÇİLEN ÜÇ MAKAMDAN BİR TANESİ DE MUHTARLARIMIZDIR”

Muhtarların yerel yönetimlerde önemli bir yeri olduğunu ifade eden Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Muhtarlarımızı önemsiyoruz. Bir devletin mekanizması var, bir de milletin mekanizması var. Devletin mekanizmasının bir piramit olarak düşünürsek, en başında Cumhurbaşkanı, daha sonra ise aşağıya doğru inildiğinde yerel yönetimler ve muhtarlarımız vardır. Biz bu sıralamayı bir bütün olarak götürürsek, gerçek anlamda bir demokrasi o zaman olur. Bizim ülkemizde insanlarımızın görerek bilerek, tanıyarak, arkasında durarak seçtiği üç tane makam var. Bunlarda, ilki en yakını muhtarlarıdır. Onun için muhtarlar demokrasinin en önemli adımıdır. İkincisi yerel yönetimler, üçüncüsü de Cumhurbaşkanı’dır. Üç tane makam vardır ki halk tarafından direk olarak seçilmişlerdir” şeklinde konuştu.

Program  ikramların ardından hatıra fotğrafları  çekimi  ile son buldu.

Sonrasında TBMM Başkan vekili Ahmet Aydın’a Gün boyu kendisine eşlik eden Hakverdi  Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir AK Parti Fatih İlçe Başkanı Ahmet Hamdi Görk daveti üzerine makamında ziyaret etti. sonrasında Başakşehir Adıyamanlılar derneği son olarakta Akşaımnda  Başkan Hakverdi’nin  Mekanı olan Avlu Cafe’de Ağırladı  sohbet ederek Adıyaman Türküleri  dinlediler

Fatih Muhtarları Dernek Başkanı .Murat HAKVERDİ  sosyal medya üzerinden bir teşekkür konuşması yayınladı .

Fatih Muhtarları Derneğimizin Açılışınıda Bizi Yalnız Bırakmayan Başta Sevgili TBMM,Meclis Bşkan vk Ahmet Aydın istanbul Mv,Ahmet Hamdi Çamlı ADIYAMAN Mvk,Salih Fırat Kaymakamız Ahmet Ümit,Belediye başkan Abimiz Mustafa DEMİR ve Belediye Bşk,Yrdımcılarımız FATİH Blediye Meclis üyelerimiz Büyükşehir iştirakler Daire,bşk İsmail Hakı Turunç Abimiz Fatih Ak parti ilçe Bşk,Ahmet Hamdi Görk ve Yötim kurulu , Sevgili Türker SaltaBaş Abimiz,İ.M.DD Bşk Selami Aykut ve Yönetimi Lasid Drnğimiz,bşk,Gıyasettin EyüpKoca ve yönetimi Kumder Drnğimiz bşk.ve Kemal Duran oğlu ve yönetmi Fagider Derneğimiz,bşk.Tuğrul Dirier ve Yönetimi Tagiad,Drnğimiz ve yönetimi Adıyaman Vakfı Bşk,vkli.AbdulGani Tekin ve yönetimi Fatih Kızılayımız ve yönetimi Fatih Kulüpler Birliği Bşk.Gökhan Ceyhan ve yönetimi Kadırga Spor Kulübü bşk,Cemaletin inanç ve yönetimi Canbegler Drnğimiz,Bşk,Abdulbaki Durmuş ve Yönetimi ,GADER başkanı Ramazan Okay ve yönetimi ,SİYAD Dernğimiz,bşk,ve Yönetimi Dünya Gençlik Federsyonu Bşk,ve yönetimi Fatih yerel Basınımız Pusula istanbul Gazetemiz ve Adını Yazamadığım Biri birinden Çok kıymetli Gönül Dostlarım Gizli Kahramanlarımız Hepinize Yürekten Sonsuz Teşekkür Ediyorum Rabbim Sizlerden Razı olsun, iyiki ,Varsınız..

Fatih Muhtarları Dernek Yönetim Kurulu.Bşakanı .Murat HAKVERDİ

TÜM FOTOLARA FACEBOOK SAYFALARIMIZDAN BAKABİLİRSİNİZ  www.facebook.com/emindogan3402

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek