Sultangazi

Emre Çavuş’dan iyi haber

Emre Çavuş’dan iyi haber

 

Meslektaşımız   Sultangazide Haber Gazetesinin sahibi Bülent Çavuşun Oğlu 17 yaşındaki Ahmet Emre Çavuş, 6 aydan bu yana sürdürülen tedaviye  nihayet olumlu yanıt vermeye başladı.

Geçen 2 Ağustos’ta evden ayrıldıktan 40 dakika sonra arkadaşları ile kaldırımda yürürken Devrim Aksoy’un tabancasından çıktığı öne sürülen 3 mermiden birisinin ensesine isabet etmesi sonucu ağır yaralanan lise 2’nci sınıf öğrencisi Ahmet Emre Çavuş, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Sadi Sun Yoğun Bakım Servisi’ndeki müdahalelerle yaşama döndürülen Çavuş’un omuriliğinin zedelendiği belirlenirken göğüs altından itibaren felç oldu. Maganda geçen Kasım ayında trafik kontrolünde yakalanırken Ahmet Emre Çavuş, onu yoğun bakımda gösterilen fotoğraflarından teşhis etti.

İstanbul’daki yerel bir gazetenin imtiyaz sahibi, 2 çocuk babası Bülent Çavuş, eşi Zeynep ile hastanenin kapısından ayrılmaz oldu. Yoğun bakım, genel cerrahi ve fizik tedavinin aynı binada olduğu hastaneye götürülmesi gerektiği belirtilen liseli genç, 6 aya yakın süreden bu yana sürdürülen tedaviye olumlu yanıt verererek, doktorları bile şaşırttı. Tedavisinde ‘İnanılmaz’ ilerleme sağlanan oğlunun sağlığına tam kavuşabilmesi için büyük çaba harcayan babası Bülent Çavuş, hastaneden ayrılamadığı için ekonomik açıdan çok zor durumda kaldıklarını ancak, ulaştıkları sonucun bu aşama için sevindirici olduğunu söyledi.

Baba Bülent Çavuş, Cerrahpaşa’da tedavi sürdürülürken, kendi olanakları ile anlaştıkları fizyoterapistin her gün yoğun bakım ünitesine gelerek oğluna fizik tedavi uyguladığını belirtirken, “Aslında Emre’nin en kısa zamanda tam teşekküllü fizik tedavi görmesi lazım. Bunu karşılayabilecek paramız yok. Emre’nin kısa süre içerisinde artık solunum cihazına ihtiyacı kalmayacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek