Sultangazi

Dünya Yetimleri Sultangazi’de Buluşuyor

Dünya Yetimleri Sultangazi’de Buluşuyor

Sultangazi Belediyesi, dünya yetimlerini Sultangazi’de buluşturuyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında “Sultangazi Belediyesi 3. Uluslararası Yetimler Buluşması” düzenliyor. Dünyanın farklı coğrafyalarından gelen yetimlerin buluşacağı etkinlikte çeşitli kültürel geziler düzenlenecek. Çocuklar ayrıca Sultangazi Şehir Ormanı’ında oluşturulan Yetimler Ormanı’nda ağaç dikecek ve İzci Kampı’nda kendi ülkeleri ve İstanbul temalı resim yapacak.

Sultangazi Belediyesi, dünya yetimlerini “3. Uluslararası Yetim Buluşması” programıyla Sultangazi’de buluşturuyor. Etkinlik 20-24 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sri Lanka, Kırgızistan, Azerbaycan, Bosna Hersek, Burkina Faso, Filistin, Lübnan, Bulgaristan, Çeçenistan, Afganistan, Suriye,  Doğu Türkistan ve Türkiye’nin farklı illerinden  ve Sultangazi’den yetimler ağırlanacak.

 

Etkinlikler

21 Nisan günü Sultangazi Belediye Hizmet Binası önünde düzenlenecek programda animasyon gösterileri yer alacak. Çocuklar tarafından gökyüzüne bırakılacak  beyaz güvercinlerle tüm dünyaya barış mesajları verilecek.  Buradaki program sonrasında çocuklar; eğlence parkında gönüllerince eğlenecekler.

22 Nisan günü ise çocukları yoğun bir program bekliyor.  Sultanahmet ve Topkapı Sarayı’nı ziyaret edecek olan çocuklar,  Boğaz Turu ile İstanbul’un güzelliklerine tanıklık edecekler.

 

23 Nisan Etkinlikleri

23 Nisan Cumartesi günü ise misafir çocuklar,  Sultangazi Yetimler Ormanı’nda ağaç dikecek ve Sultangazi Belediyesi İzci Kampı’nda kendi ülkeleri ve İstanbul temalı  resim yapacak. Çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi kutlamalarının özel misafirleri olacak.  Çocuklar gün sonunda ise Sultangazi Belediye tarafından yaptırılacak alışverişler sonrasında ülkelerine dönecek.

 

Program Açılışı

Tarih: 21 Nisan CUMA /Saat:10.00

Yer: Sultangazi Belediye Hizmet Binası Yanı Etkinlik alanı

  • Protokol Konuşmaları
  • Animasyon etkinlikleri
  • Barış güvercinleri uçurulması
  • Eğlence Parkı gezisi

 

Diğer Etkinlikler:

  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi kutlamalarına katılım
  • Yetimler Ormanı’nda ağaç dikimi
  • Sultangazi Belediyesi İzci Kampı’nda sanat etkinliği
  • Sultanahmet ve Topkapı Sarayı gezisi
  • Boğaz Turu
Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek