Sultangazi

Çocukların Gönül’lü Eğlence Dünyası’nda ilk karne heyecanı yaşandı.

Çocukların Gönül’lü Eğlence Dünyası’nda ilk karne heyecanı yaşandı.

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılının ilk yarı yılı sona ererken,  Çocukların Gönül’lü Eğlence Dünyası’na  devam eden minikler de ilk karnelerini almanın mutluluğunu aileleriyle birlikte yaşadılar.

Arnavutköy’de Özel Bir Umut Rehabilitasyon Merkezi’ nin ardından Sultangazi Sultançiftliği Mahallesi Eski Edirne Asfaltı No: 579 Kat.2 de okul öncesi eğitim veren Çocukların Gönül’lü Eğlence Dünyası’nı açan Mahmut Aman, minik öğrencileriyle birlikte ilk karne heyecanını  yaşadı.

Program öncesinde verilen eğitim hakkında hazırlanan bir sinevizyon gösterisi izlendi. Bu mutlu günü kesilen pastayla kutlayan minikler, ilk karnelerini öğretmenlerinin ellerinden aldılar. Miniklerin bu  sevincine aileleri de eşlik etti.

Karne heyecanının ardından doyasıya eğlenen minikler, tatile girmenin mutluluğu yüzlerinden okunuyordu.

Çocukların Gönül’lü Eğlence Dünyası işletmecisi olan eğitmen Mahmut Aman,”Bu mutluluğa ortak olmak bütün öğretmenlerin hakkıdır.

Okul öncesi eğitim süresince çocuklar ilköğretime hazırlanırken, paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenirler. Okul öncesi eğitimin amacı çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocuğun varolan yeteneklerini görünür kılmaktır..
Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim gömleğin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekir.
Çocuğun doğduğu günden temel eğitime başladığı güne kadar geçen yılları kapsayan ve çocukların daha sonraki yaşamlarında önemli rol oynayan; bedensel, psikomotor, sosyal-duygusal, zihin ve dil gelişimlerinin büyük ölçüde tamamlandığı, kişiliğin şekillendiği ve çocuğun devamlı olarak değiştiği bir süreçtir. Bu nedenle, çocuğun küçük yaşlarda sağlıklı bir ortamda gelişimini sürdürmesi önem kazanmaktadır” diyerek profesyonel kadrolarıyla verdikleri eğitimle çocukların gelişimlerine  katkı sunmayı amaçladıklarını belirtti. 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek