İstanbul

Çiğder’in  ‘Bir konu, bir konuk’ Programına Dr.Resul Kurt Katıldı

Çiğder’in  ‘Bir konu, bir konuk’ Programına Dr.Resul Kurt Katıldı

 

Merkezi Sultangazi’de bulunan Çiğköfte ve Etsiz Çiğköfteciler Esnaf Sanatkarlar Derneği (ÇİĞDER) Her ay “Bir konu ,bir konuk “programına Sosyal Güvenlik uzmanı Dr.Resul Kurt ile  “Türkiye ekonomisi” konusu ile başladı

Çiğköfte ve Etsiz Çiğköfteciler Esnaf Sanatkarlar Derneği’ne bağlı Basın ve Medya Komisyonun düzenlediği “Bir konu, bir konuk” programında Türkiye ekonomisi konuşuldu. Moderatörlüğünü Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Konya İl Müdürü Abdurrahman Cüneyt Fidancı’nın yaptığı programa konuşmacı olarak Sosyal Güvenlik uzmanı Resul Kurt katıldı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin’e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı’ni desteklediklerini dile getirerek sözlerine başlayan  Aybak , “Çiğ köfteciler olarak çok çalışıyoruz, çok üretiyoruz ve istihdam sağlıyoruz. Adeta ülkenin dört bir yanına kök saldık. Yüz binlerce insana iş imkanı sağlıyoruz ve milyonların sofrasına çiğ köfte gönderiyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

2018’DE EKONOMİ RAYINA GİRDİ

“Bir konu, bir konuk” programına konuşmacı olarak katılan Sosyal Güvenlik uzmanı  Dr.Resul Kurtçiğ köfte sektörünün temsilcilerine tavsiyelerde bulundu. Kurt, “2018 yılı içerisinde ekonominin rayına girdiğini ve ekonomik anlamda insanların artık önünü daha rahat gördüğünü söyleyebilirim. Ekonomik anlamda 2016 ve 2017 yılı bizim için çok zor geçmişti. Öyle görünüyor ki bu yıl bizim için ekonomi daha rahat geçecek.” Dedi. Tecrübeli ekonomi yazarı Resul Kurt, programa katılan iş adamlarına Adıyaman’a daha fazla yatırım yapma çağrısında da bulundu.program sonrasında soru cevap şeklinde devam etti.

Program sonunda Çiğder Başkanı Sait Aybak ve Basın ve Medya Komisyonu Başkanı Orhan Güzelaydın, Dr.Resul Kurt’a plaket takdim etti.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek