Bağcılar

Bu fırtına dinmesin

Spor Toto 3. Lig 2. Grupta mücadele eden temsilcimiz Adıyamanspor  Silivri deplasmanında İsmail Kızılyer’in 69. dakikada attığı golle 3 puanı alarak yüzleri güldürdü.

 

Adıyamanspor ligin birinci yarısında  oynadığı futbol ve kötü gidişatıyla taraftarlarını hayal kırıklığına uğratmıştı. İlk yarıyı 13 puanla bitiren Adıyamanspor 3 galibiyet, 4 beraberlik ve 10 mağlubiyet almıştı. Bu kötü gidişata dur demek için toplanan Adıyamanspor yönetim kurulunu değiştirerek yeni bir kan ve heyecanla çalışmalarına başlamıştı. Bu heyecanı kaybetmeden canla başla çalışan Adıyamanspor, ikinci yarıda 6 galibiyet, 4 beraberlik, 2 mağlubiyetle puanını 35’e yükseltti.

29. haftada Silivrispor’a konuk olan Adıyamanspor oynadığı futbolla göz doldururken maçın ilk yarısında etkili oynamasına rağmen bir türlü golü bulamayan Adıyamanspor, ikinci yarıda İsmail Kızılyer’in 69. dakikada attığı golle rakibini 0-1 mağlup ederek 3 puan almasını bildi.

Taraftar tribünleri sarı yeşil bayraklarla donattı

Sahadaki 11’in etkili oyunun yanında tribünlerde takımın 12. adamı görevini yerine getiren ve tribünleri tıka basa dolduran İstanbul’da ki Adıyamanlılar bu galibiyette çok önemli bir paya sahip olurken takıma verdiği moralle spor camiaları tarafından takdir topladı.

Müsabaka için sahaya çıkan Adıyamanspor’lu futbolcular tribünleri dolduran seyircisinin yoğun desteği ile rakip saha dezavantajını aşmış oldu. İstanbul’a gelecek olan takımlarını desteklemek için haftalar öncesi karar alan Adıyamanlı sivil toplum örgütlerinin oluşturdukları bu renkli manzara görülmeye değerdi.

 

Bizde pusula İstanbulgazetesi olarak Sultangazi’de başlattığımız destek çağrımıza cevap veren derneklerimize teşekkür ederken Sultangazi’deki hemşerilerimizin ulaşımını sağlayan Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Av. Hacı Orhan’a, takımımızın bayraklarını yaptırarak tribünleri sarı-yeşil bayraklarla donatan Yeşil Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Zülfikar Yeşil’e teşekkür eder, bu organizasyonun gerçekleşmesinde öncülük eden Adıyamanlılar Vakfı, Adıyamanlılar Derneği Gersoy-Der  Sultangazi Esentepespor klubüne ve adını zikredemediğimiz dernekler ve hemşerilerimize canı gönülden teşekkür ederiz.

1 Yorum

1 Yorum

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek