Sultangazi

Boztaş’dan 18 Mart mesajı

CHP Sultangazi İlçe Başkanı Ali Boztaş, Çanakkale Zaferi’nin 98. yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Boztaş, “Türk Milleti, ‘ya istiklal ya ölüm’ diyerek büyük bir destanı tarihe altın harflerle kazımıştır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Ali Boztaş, Çanakkale Zaferi’nin 98. yıldönümü münasebetiyle yayımladığı kutlama mesajında, “Büyük Türk Milleti, ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek sadece unutulmaz bir destanı tarihe altın harflerle kazımakla kalmamış, geleceğini de kazanmıştır. Hiçbir zaman bağımsızlık ve özgürlüğünden vazgeçmeyeceğini haykıran Türk Milleti, kendisine vurulmak istenen prangalardan, esaret zincirlerinden kurtulmuş, bunları parçalayıp atmıştır” dedi.

CHP Sultangazi İlçe Başkanı Boztaş mesajında şunları kaydetti: “Türk Milleti’nin namusunu, şerefini, onurunu, bağımsızlığını ve vatanının bölünmez bütünlüğünü tüm dünyaya karşı kanının son damlasına kadar ne şekilde müdafaa ettiğinin destanıdır, bir milletin emsali görülmemiş şahlanışıdır Çanakkale Zaferi.

Şanlı tarihimize altın harflerle yazılmış, 250 bine yakın şehit verdiğimiz ve yüz binlerce gazimizin bize armağanı olan bir destanın 98. yıldönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız.

Bu büyük destan, şehit kanlarıyla sulanmış vatan topraklarımıza göz koyan, yurdumuzun dört bir yanını işgal etmeye kalkışan dış düşmanlara karşı verdiğimiz en güzel cevaptır. Asla emellerine ulaşamayacaklarını anlamışlardır. Öyle ki, Kurtuluş savaşımızın başarıyla neticelenmesine zemin hazırlanmış ve çökmek üzere olan bir imparatorluğun küllerinden, yeni bir devlet kurulacağının müjdecisi olmuştur.

Büyük Türk Milleti, ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek sadece unutulmaz bir destanı tarihe altın harflerle kazımakla kalmamış, geleceğini de kazanmıştır. Hiçbir zaman bağımsızlık ve özgürlüğünden vazgeçmeyeceğini haykıran Türk Milleti, kendisine vurulmak istenen prangalardan, esaret zincirlerinden kurtulmuş, bunları parçalayıp atmıştır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Çanakkale Zaferimizin 98. yıldönümünü kutluyor, bu destanı bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarına, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimizi de minnetle anıyor, bu büyük zaferin onurunu yaşıyorum.”

 

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek