İstanbul'daki Adıyamanlılar

Besni Belediye Başkanı Öztürk’ün kıyağı seçim vaadi mi?

Besni Belediye Başkanı Öztürk’ün kıyağı seçim vaadi mi?

Besni Belediye Başkanı Öztürk’ün kıyağı seçim vaadi mi?

Saadet Partisi’nden belediye başkanı seçilen, seçimden sonra AK Partiye katılan Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk’ten her söylemi ve tavrıyla AK Parti iktidarını acımasızca eleştiren, hatta eleştirinin dozunu hakarete kadar taşıyan Atatürkçü Düşünce Derneği’ne büyük kıyak.

besni-belediyesinden-addye-kiyak-h1460758412-11827f

 

İbrahim Öztürk, yıllarca siyaset yaptığı AK Partiden Adıyaman Besni’de belediye başkanı  adayı gösterilmemesi nedeni ile Saadet Partisine katılmış ve belediye başkanı seçilmişti. Seçimlerin hemen akabinde törenle tekrar AK Partiye katılan Öztürk’ün AK Partiyi her icraatında eleştiren, hatta eleştirinin dozunu hakarete kadar taşıyan ADD’ye belediye ye ait bir villayı komik bir rakam yani 60 TL.’ye kiralaması tepkilere neden oldu.

 

ADD’li olunca her yer beleş 

Bu olayın kamuoyu tarafından duyulmasının ardında bir açıklama yapan belediye yetkilileri, ilçede kiraların düşük olduğunu belirterek savunma yaptılar.

 

Bu bir seçim vaadi mi?

Villayı kiraya verdikten sonra çevre düzenlemesinin de belediye tarafından yapıldığını söyleyen Besnililer, seçimlerde oy almak için savunduğu fikrin karşısında düşmanca tavır alanlarla bile ittifak kurulduğunun delilidir bu dediler.

ibrahim öztürk

 

Öztürk’e ADD’den methiyeler.

 

Sosyal medyada hükümeti her fırsatta taraflı olarak eleştiren Besni ADD Şube Başkanı Akif Bahçeci, nedense AK Partili Belediye Başkanı İbrahim Öztürk’e methiyeler yazıp sık sık teşekkür ediyor.

İşte o paylaşımlardan biri: 25 Kasım 2015: Atatürkçü Düşünce Derneği lokalimiz olarak faaliyete geçen Leylekli park alanı içindeki yeşil alanımızın çimlenme işlemine başlandı. Bu çalışmalarda bizlere yardımcı olan başta Belediye Başkanımız sayın İbrahim Öztürk nezdinde park ve bahçeler müdürlüğü çalışanlarına ve emekçi kardeşlerime çok teşekkür ederim.”

Tepkiler her geçen gün artıyor

Gerek ilçede yaşayan, gerekse ilçe dışında ikamet eden Besnililerin tepkisi karşısında Öztürk’ün yapacağı açıklama merakla bekleniyor.

 

İçişleri Bakanlığından Besni Belediyesi’ne soruşturma açılmıştı

İçişleri Bakanlığı çeşitli iddialar nedeniyle Adıyaman’ın Besni ilçe Belediye Başkan İbrahim Öztürk ile bazı görevliler ve encümen üyeleri hakkında soruşturma izni vermişti.
Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, Belediye Encümenleri ve bazı belediye personelleri hakkında şikayet konusu olan 5 ayrı konuda soruşturma açılmasına İçişleri Bakanı Efkan Ala imzası ile karar verilmişti. Adıyaman Valiliği ve ardından da İçişleri Bakanlığı müfettişinin yaptığı incelemenin ardından soruşturma açılması yönünde rapor İçişleri Bakanlığına sunulmuştu. İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün 19.12.2014 tarih ve 310 sayılı kararını İçişleri Bakanı Efkan Ala imzalamıştı

Soruşturmaya izin verilen 5 ayrı konu: 

 

“20.04.2007 tarihinde yapılan ihale ile Güncel Ajans Basın Yayın Reklamcılık Ltd. Şti.’nin Yap İşlet Devret modeli ile üstlendiği ihale ile ilgili olarak, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 2, 9, 18, 20 ve 54. madde hükümleri ile kira sözleşmesi ve şartnameye aykırı hareket edilmesi.

 

Yenikent 80. Yıl Koşu Parkı yanında bulunan büfenin Encümen kararı ile sözleşmesinin iptalinden sonra 5 ay gayri resmi çalışmasına göz yumulduğu, böylece 5393 sayılı kanunun 38/a, 5018 sayılı kanunun 8, 11 ve 2886 sayılı kanunun ise 75. madde hükümlerine aykırı hareket edilmesi.

 

Besni Belediyesinde zabıta memuru kadrosuna atanan 2 uzman çavuşun 3 aydan beri göreve gelmedikleri, Besni’de ikamet etmedikleri halde maaşlarını Besni Belediyesinden aldıklarının tespit edilmesi üzerine, 5393 sayılı kanunun 38/a, 5018 sayılı kanunun 8, 11 ve 33. 657 sayılı kanunun ise 11, 94 ve 125. maddelerine aykırı hareket edilmesi.

 

“Bütün Emek Sorunsuz Nesil İçin B.E.S.N.İ.” adlı proje kapsamında Avrupa BirliğiFonundan 179. 447, 43 Avro’nun harcanması ile ilgili usulsüzlük tespit edildiğinden 5393 sayılı kanunun 38/a, 5018 sayılı kanunun 8 ve 11. maddesine aykırı hareket edilmesi.

 

Belediye Başkanı İbrahim Öztürk’ün kendi şirketine ait tüp kamyonunun önce başkasına satıldığı ve daha sonra da Besni belediyesine çöp kamyonu olarak alınması ile ilgili yapılan ihalede tutarsızlıkların bulunduğu, böylece 4734 sayılı kanunun 5, 12 ve 28., Mal Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinin 8 ve 14., Kamu İhale Genel Tebliğinin 55. maddesi hükümlerine aykırı hareket edildiği.”

 

 

 

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek