İstanbul'daki Adıyamanlılar

Baykurt Yılmaz Ailesinin Kirvesi oldu

Baykurt Yılmaz Ailesinin Kirvesi oldu

Baykurt  Yılmaz Ailesinin Kirvesi oldu

Adıyaman Gerger Nüfusuna kayıtlı Yılgör Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Cuma Yılmaz Adıyamanlılar Vakfı Düğün Salonu’nda oğlu Cihan’ın nikahı ile birlikte torunlarının sünnet düğününü gerçekleştirdi.

Yılmaz ailesi çifte düğün sevinci yaşarken dostları ve akrabaları bu mutluluğa ortak oldular.

Ramazan Baykurt kirve olarak Yılmaz ailesiyle dostluklarını pekiştirdi.

Sultangazi ve Kahta’da ki fabrikalarıyla dünya markalarını üreten Baykurt Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Baykurt, Cuma Yılmaz ile olan yılları aşkın dostluğunu kirvelik bağıyla pekiştirdi.

Düğünün yapıldığı Adıyamanlılar Vakfına 150 kişilik bir gurupla katılan Baykurt, Anadolu’nun bir çok bölgesinde aile bağı olarak nitelendirilen kirvelik ile Yılmaz ailesiyle olan bağını güçlendirdi.

Cuma Yıldız, ‘İki düğünü bir arada yaparak uzaklardan gelecek olan dostlarımızı ve akrabalarımız yormamış olduk. Allah mutluluğumuzu daim eylesin ve bizleri bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayan dostlarımızdan razı olsun’ dedi.

Baykurt Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Baykurt, yıllardır aile dostumuz olan Cuma Yıldız ağabeyimin beni kirveliğe layık görmesinden dolayı gurur duydum. Bu iki aile arasında olan yakınlığın bir ifadesidir. İki neslin sevinçlerini bir arada yaşıyoruz. Cihan kardeşimiz yeni bir yuvanın temelini atarken, çocuklarımız erkekliğe ilk adımı attılar. Çifte bayram yaşıyoruz.Düğünümüze katılarak sevicimizi artıran  bütün dostlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum’ dedi.

 

DSC_6658

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek