İstanbul'daki Adıyamanlılar

Başkan Turanlı İstanbul’da Adıyamanlılar İle Bir Araya Geldi

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı İstanbul’da ki hemşerileriyle bir araya geldi. Bir hafta süren İstanbul ziyaretinde Adıyamanlı STK, kanaat önderleri ve iş adamlarıyla bir araya gelen Turanlı birlik ve beraberlik mesajları verdi. İstişarelerde bulunan Turanlı, Adıyamanlı olma bilincini canlı tutmanın önemine değinerek memlekete yatırım yapılması tavsiyesinde bulundu.

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı İstanbul’da Adıyamanlı STK’lar, işadamları ve kanaat önderleriyle bir arya geldi. Ziyaretlerde Adıyaman ve Kahta için neler yapılabileceği ele alındı. Başkan Turanlı, Kahta’da yapılan yatırımlar ve teşvik kapsamında ilçeye gelerek organize sanayi bölgelerinde açılan işletmelerin artması gerektiğini ifade etti. Bu yatırımların hem Adıyaman’ın gelişmesine büyük katkı sunduğunu hem de yatırımcıların teşviklerden yararlanarak kar ettiklerini belirtti. Yerinde kalkınmayla geriye doğru bir göçün gerçekleştiğini söyleyen Turanlı, artık memleketimiz de de iş ve aş imkanları artmıştır diyerek memlekete dönmelerini tavsiye etti. Adıyamanlı olma bilincini kaybetmeden yeni nesillerinde bu güzel kültürü tanıması ve yaşatması gerektiğini belirten Turanlı, her zaman birlik ve beraberlik içerisinde olunması gerektiğini siyasetin bir amaç değil hizmet etmede bir araç olarak kullanılması gerektiğini hatırlatarak, farklılıklarımız bizim zenginliğimizdir dedi.

24 Kasım öğretmenler gününde Mehrizade Baklavaları işletmecisi Hüseyin Barlas’ı ziyaret eden Turan hemşerileriyle ile uzun süre sohbet etti.

Bir dizi ziyarette bulunan Başkan Turanlı Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Bakırköy Belediye Başkanı Op. Dr. Bülent Kerimoğlu’nu makamlarında ziyaret etti. Kahta dernekler federasyonunun Çober Derneğinde düzenlediği programa katıldı. Kahtalılar Derneği, Tsaşkanlar Derneği, Sincik Gönüllüleri, Sincik Yarpuzlu Derneği, Sincik Karaköse Derneği, GADER, Gerger Taraksu Derneği, Tütenoak Derneği, Gerger Sutepe Köyü Derneklerini de ziyaret eden Turanlı Hemşehrileriyle bir araya geldi.

İş adamları Battalbey Çiğköfte Sait Aybak, Ömer Turanlı, Demka Tekstil Emin ve Süleyman Demir, Kahta Çiğ köfte Orhan Güzelaydın, Zeyrek Giyim Mehmet Zeyrek, Esentemur Tekstil Ahmet Baytemur, Balamanlar Otomotiv Sırrı Balaman, Besa tekstil Mehmet Nuri Süt iş yerlerinde ziyaret edildi.

Gergerliler Federasyonu Başkanı Av Ali Acar’ı bürosunda ziyaret eden Turanlı taziyede bulundu. Sıradışı Giyim Osman Karatekin’in daveti üzerine Çakır Kahvaltı Salonu’nda hemşehrileriyle bir araya gelerek sohbet etti.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek