Siyaset

Başkan Aybak, Gelecek Yıl Hedefimiz Şampiyonluk Olacak

Battalbey Grup ve Adıyaman Spor Kulübü Başkanı Sait Aybak ile Adıyaman Spor ve siyaset hakkında kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. 2. Ligde mücadele eden Adıyaman Spor’un bu yıl ligde kalarak elde ettiği tecrübelerle gelecek yıl şampiyonluk hedefiyle mücadele edeceğini söyleyen Aybak, siyasi hayatı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Tüm ülkede bayi ve şubeleriyle Battalbey Çiğköfte markası ile tanınan spor ve siyasetle gündeme gelen Adıyaman Spor Kulübü başkanı Sait Aybak ile spor, siyaset ve ülke gündemi hakkında kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

Adıyaman Spor Kulübü başkanlığında büyük özveriyle takımı profesyonel lige taşıyan ve büyük hedefler koyan başkan Sait Aybak, yoğun iş hayatından zaman ayırıp Adıyaman Spor’u başarıya taşımasının ardında memleketine ve gençliğe olan tutkusu olduğunu dile getirdi.

Emin Doğan: Sayın Aybak iş, siyaset, spor ve sosyal hayatınızla göz önünde olan bir şahsiyetsiniz. Önce spordan biraz konuşalım, Adıyaman Spor Başkanlığına geldiğiniz günden bu yana önemli aşamalar kat edildi. Büyük bir hayali gerçekleştirdiniz ve takımı profesyonel lige taşıdınız Bu konuda neler söylemek istersiniz.

Sait Aybak: Adıyaman Spor bizim sevdamızdır. Tabii ki memleketimizin takımı olması hasebiyle de ayrı bir önemi var. Sporu birlik ve beraberliği pekiştiren bir etkinlik olarak görüyoruz. Olumsuz örnekler yaşansa da işin özünde birlik var, mücadele var bir hedef doğrultusunda kenetlenmek var. Gençlerimize inanarak, çalışarak her türlü zorlukları aşacaklarına inandırmak var.

Adıyaman Spor bu yıl 2. Ligde mücadele ediyor. İlk yılımız biraz zorlu geçti ama tecrübe ediniyoruz. Ligden düşme sıkıntısı yaşadık ama son maçımızda alacağımız galibiyet ya da beraberlik ligde kalmamıza yetiyor. İnşallah ligde kalırız ve gelecek yıl daha güçlü bir kadroyla şampiyonluk hedefimize kilitleniriz. Biz her hedefimize ulaştığımızda gençlerimize de hedeflerine ulaşmanın yolunu açıyor örnek oluyoruz.

Emin Doğan:  İnşallah bu başarılarınız gerçek anlamda amacına ulaşır. Biz bu konularda örnek teşkil ettiğinizi görüyoruz. Bu nedene de siyasi arenada birçok siyasi hareketten teklifler alıyorsunuz. Geçtiğimiz günlerde Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan ile bir araya geldiniz. Bu konuda çok yazıldı çizildi ama sizden dinlemek istiyoruz.

Sait Aybak: Evet, Ramazan ayında şirketimizde verdiğimiz iftar programına Sayın Fatih Erbakan katıldılar, uzun süre sohbet ettik. Ülkemizin yetiştirdiği başarılı isimlerden biri ve tabi ki merhum Necmettin Erbakan’ın talebesi olduğu her haliyle hissediliyor. Mütevazı ve oldukça bilgili biri.

Ziyareti sırasında bize parti rozeti taktılar, tabi herkes  de bu olayı partiye katıldı diye algılandı. Biliyorsunuz ben birkaç partide görev aldım ama şu anda siyasette aktif bir rol almak istemiyorum. Gelecek yılların neler getireceğini bilemiyorum. Biraz izleyip bakmak gerekiyor.

Milli Görüş bizim her zaman kendimizi yakın hissettiğimiz bir hareket, hayat anlayışımıza uyan bir dava. Bu nedenle uzak değiliz ama biraz izleyip değerlendirmem gerekiyor. Önceki siyasi faaliyetlerimiz de hep aldığımız davet nedeniyle oldu.

İş ve spor zamanımızın büyük bir kısmını kaplıyor zaten. Aktif olarak siyasette yer alabilmemiz mümkün görünmüyor. Şimdiki hedefimiz Adıyaman Spor’u hak ettiği yere taşımaktır. Ama siyasete de çok uzak değiliz, süreci değerlendirip öyle karar vermek istiyorum.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek