Sultangazi

Başkan Altunay Gençlerle Kampta

Başkan Altunay Gençlerle Kampta

Sultangazi Belediyesi’nin düzenlediği yaz etkinlikleri kapsamında Sultangazi İzci Kampı ve Enez Gençlik Kampı’nda yüzlerce genç ağırlanıyor. Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’da  Sultangazi İzci Kampı’nda düzenlenen veda ateşine katıldı. Enez Gençlik Kampı’nda da gençleri yalnız bırakmayan Başkan Altunay, eğitime ve gençlere yönelik çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

Sultangazi Belediyesi’nin, yaz aylarının hem eğlenceli hem de eğitici ve öğretici nitelikte olması amacıyla “yaz etkinlikleri” başlığı altında başlattığı etkinlikler, tüm hızıyla devam ediyor. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bilim Merkezi Yaz Okulu, İzci Kampı, Gençlik Kampı ve Yüzme Havuzları ile çocuklara bilim, spor ve eğlencenin yanında hayatı görerek, duyarak, dokunarak ve yaşayarak öğretilmesi amaçlanıyor. 

Sultangazi İzci Kampı 

Sultangazi Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Sultangazi İzci Kampı”, 9-16 yaş arasında öğrencileri ağırlıyor. Bu proje ile doğayla iç içe yapılan aktiviteler ile çocuklar, izciliğe ilk adımlarını atıyor. İzci kampında eğitimlerini tamamlayan öğrenciler veda ateşi programlarıyla uğurlanıyor. Veda ateşi programına katılan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, İzcilik Kampı’nda yapılan etkinliklerle doğal koşullarda mücadeleyi öğreterek öğrencileri hayata hazırladıklarını söyledi. Başkan Altunay, İzci Kampı’nın yoğun ilgi gördüğünü ve gençlerin doğayla daha iç içe olacağı şekilde hazırlandığını söyledi.

Kamp ateşinin yakılmasıyla başlayan veda programında bir haftalık izcilik eğitimi alan öğrenciler kol kola girerek “Ateş Rondu”nu okudu.  Çeşitli skeç ve oyunlar sergileyen çocuklar,  ailelerinden büyük beğeni topladı.Kamp ateşinin etrafında toplanan izcilere program sonunda katılım belgeleri verildi. 

Gençlik Kampı

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Enez Kampı’nda da gençleri yalnız bırakmadı. Gençlerle biraraya gelen Başkan Altunay, Sultangazi Belediyesi’nin eğitime ve gençlere yönelik çalışmaları hakkında bilgi verdi.

17-22 yaş arasında ilçede ikamet eden öğrenciler, Enez’de düzenlenen Gençlik Kampı’nda ağırlanıyor. Kampta yüzme ve spor etkinliklerinin yanı sıra çeşitli alanlarda da eğitim seminerleri veriliyor.

Gençlerle yaptığı söyleşide Başkan Altunay, Sultangazi Belediyesi’nin yaptığı tüm çalışmalarında gençlerin beklenti ve taleplerinin öncelikle dikkate aldığını söyledi. Başkan Altunay, “Spordan, kültür ve sanat etkinliklerine; sosyal tesislerden, gençlerin ilgi duyacağı farklı organizasyonlara kadar bir çok projeyi hayata geçirdik. Altında Sultangazi Belediyesi’nin imzasının yer aldığı tüm hizmet binalarında gençlerimizin ihtiyaç duyduğu mekanlar oluşturduk” diye konuştu.

Başkan Altunay ilçeye 3 yeni üniversite kazandırıldığını belirterek, Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Sağlık Bilimleri Meslek Yüksek Okulu ile Diş Hekimliği Fakültesi’nin temellerinin atıldığını ve inşaatlarının hızla devam ettiğini söyledi.

 

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek