İstanbul'daki Adıyamanlılar

Ayaklarımla Tutundum Hayata

Ayaklarımla Tutundum Hayata

Engelli ressam Ayşe Işık’ın hayat mücadelesini anlattığı “Ayaklarımla Tutundum Hayata” adlı kitabın tanıtım gecesi Sultangazi Belediyesi Menekşe Konferans  Salonu’nda yapıldı. Geceye bu mücadeleye destek olmalıyım diyen sanatçı Kıraç katılırken, Adıyamanlıların hemşerilerine gerekli desteği vermemeleri katılımcılar tarafından kınandı.

Verdiği mücadeleyle birçok engelliye örnek olan ressam Ayşe Işık, hayat mücadelesini anlattığı “Ayaklarımla Tutundum Hayata” adlı kitabının tanıtım gecesini Sultangazi Belediyesi Menekşe Konferans  Salonu’nda yaptı.

Adıyamanlı STK’lar Sınıfta Kaldı.

Birçok etkinliklerine davet ederek Ayşe Işık’tan gurur duyduklarını söyleyen STK’ların bu geceye ilgi göstermemeleri ise katılımcılar tarafından kınandı. Siyası toplantıları tıka basa dolduran Adıyamanlı STK’lar asıl olmaları gereken yerde yoktular.  90’a yakın Adıyamanlı STK’nın bulunduğu İstanbul’da  geceye temsilci göndermemeleri, STK’ların ne için kurulduğu sorusunu akıllara getirdi.

Programın sunuculuğunu Yusuf Öztürk, seslendirdiği şiirlerlekatılımcıları duygulandırdı.  Ayşe Işık’ın hayat mücadelesinin anlatıldığı sinevizyon gösterisinin ardından  sahne alan İbrahim Harikases ve Mehmet Samsama seslendirdiği türkülerle geceye renk kattılar.

Geceye Kıraç Damgasını vurdu

Ayşe Işık’ın kitap tanıtım gecesine katılan Kıraç, bu mücadeleye hayran olmamak elde değil dedi.  Sultangazi’ye ilk kez geldiğini belirten Kıraç katılımın az olmasını eleştirerek bu mücadeleye herkesin destek olması gerektiğini belirtti. Sadece bu gecede değil her zaman Işık’ın yanında olacağını belirten Kıraç, sahne alarak bir eser seslendirdi.

Gecede en son sahne alan Mesut Taşdemir’in seslendirdiği türküler eşliğinde Ayşe Işık’la birlikte halay çeken katılımcılar, bu anlamlı gecenin coşkuya dönüşmesine vesile oldular.

Katılımın az olması nedeniyle erken biten programa trafik nedeniyle geç yetişen Haydar Ulaş sahne almazken,  Aslı Hünel programın bitmesi sebebiyele yoldan geri döndü.

Gece sonunda katkıda bulunanlara plaket takdim edildi.

Geceye katılan Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, belediye olarak her zaman sanat ve sanatçıların yanıda olduklarını belirtti. Açılan resim sergisini de gezen dülger Ayşe Işık’ın bir tablosunu aldı ve bu tabonun anlamının büyük olduğunu ifade etti. Işık’ın kitaplarından da alan Dülger bu mücadelenin çrnek teşkil ettiğini söyleyerek dostlarına hediye edeceğini belirtti.

Gecede programın sonunda sergiyi gezen ziyaretçiler Ayşe Işık’ı tebrik ederek hatıra fotoğrafı çektirdileri.

(Küçük yaşlarda geçirdiği elim bir kaza nedeniyle kollarını kaybeden Ayşe Işık, ayaklarını elleri yerine kullanıp engelini aşarak hayata tutundu. Ayaklarıyla yaptığı resimlerle bir çok yerde resim sergisi açan Işık’ın bu mücadelesine devlet büyükleri de hayran kalarak destek vermişlerdi. Cumhurbaşkanlığı döneminde Abdullah Gül ve zamanın Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan Ayşe Işık’ın resim sergisini ziyaret ederek verdiği bu olağanüstü mücadeleden dolayı tebrik etmişlerdi.)

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek