İstanbul'daki Adıyamanlılar

ASİAD 0202 Dünya Adıyamanlılar Gününü Coşkuyla Kutladı

Adıyaman Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD)’ın Sultangazi Belediyesi Sahra Sultan Düğün Sarayı’nda düzenlediği  0202 Dünya Adıyamanlılar Günü kutlamaları yoğun bir katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi.

Adıyamanlıların birlik ve beraberliğini pekiştirmek adına ASİAD tarafından düzenlenen  0202 Dünya Adıyamanlılar Günü  kutlamalarına Adıyamanlılar yoğun ilgi göstererek salonu doldurdular. Misafirlerini kapıda karşılayan ASİAD Başkanı Mehmet Doğan ve yönetimi program boyuna katılımcılar ile yakından ilgilendiler.

Yusuf Özpolat ve Tayfun Ayaz’ın sunuculuğunu yaptığı programa Adıyaman Milletvekili Fatih Toprak, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Beşiktaş Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Ali Tüy, Başakşehir Başkan Yardımcısı Ahmet Melik, Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Abdulkadir Çelenk, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal, Ankara Adıyamanlılar Vakfı Şube Başkanı Şevket Gürsoy, Adıyamanlılar Federasyonu Başkanı Hüseyin Sevinçtekin, Kahta Dernekler Federasyon Başkanı Av. Ali Yücel, Gergerliler Federasyonu Başkanı Av. Ali Acar, ÇİĞDER Başkanı Orhan Güzelaydın, STK başkan ve temsilcileri, iş adamları ile çok sayıda Adıyamanlı katıldı.

Program geçtiğimiz hafta Elazığ merkezli gerçekleşen depremde hayatını kaybedenler başta olmak üzere bütün ümmeti Muhammet için okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Yöresel yemeklerin ikam edildiği programda birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Adıyaman Harfhane Grubu’nun seslendirdiği ezgilerin ardından bir selamlama konuşması yapan ASİAD Başkan vekili Mustafa Kamar katılımcıları selamlayarak hoş geldiniz dedi.  Adıyaman Sanayici ve iş adamları derneğinin kuruluş misyonundan bahseden Kamar, Başarılı iş adamlarının bir araya gelerek kurduğu derneğin  amacının güç birliği ve ortak akılla hareket ederek bir dünya markası oluşturmak olduğunu ifade eden Kamar, ‘Öncelikle ülkemize ve Adıyaman’ımıza katkı sunmak, hizmet etmek adına i adamlarımızla bir araya geldik.  Ortaklık kültürünü geliştirerek memleketimize yatırım yapmak hedeflerimiz arasındadır. Güç birliği oluşturarak bir kooperatif kurup  bir dünya markası olmayı ve memleketimize vefa borcumuzu ödemek en büyük amacımızdır’ diyen Kamar 0202 Dünya Adıyamanlılar Gününü vesile kılarak birlik ve beraberliğe katkı sunmak ve ASİAD’ın projelerini tanıtmayı amaçladıklarını belirtti.  Tarım ve turizm şehri olan Adıyaman’da sanayinin çok gelişmediğini hatırlatan Kamar, yapacağımız çalışmalarla tarımsal ürünlerimizi zenginleştirecek ve topraktan elde edilen ürünler ile yapılacak sanayinin istihdamı daha geniş bir yelpazeye yayarak halkın gelir seviyesine katkı sunacağını ifade etti. Adıyaman’ın yabancı yatırımcılara cazip bir hale gelebilmesi için 6 teşvik bölgesine dahil edilmesini belirten Kamar, bu konuda girişimlerde bulunacaklarını  belirterek, bütün Adıyamanlı iş adamlarının katılımını beklediklerini belirtti

ASİAD Başkanı Mehmet Doğan yaptığı selamlama konuşmasında, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara şifalar diledi. Bu geceyi 3 ay önceden tertipledikleri için erteleyemediklerini belirten Doğan buruk bir kutlama yaşadıklarını belirtti. Adıyaman sevdalısı iş adamları olarak bir araya geldiklerini ve Adıyaman’a kar değil hizmet amaçlı yatırımlar yapacaklarını ifade etti.

Protokol üyeleri yaptığı selamlama konuşmalarında bu geceyi düzenleyen ASİAD yönetimine teşekkür ederek Adıyaman’a yapacakları yatırım için teşekkürlerini ilettiler.

Gece Ramazan Garipses ve Kahtalı Mıçı’nın seslendirdiği türkülerin ardından sona erdi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek