Sultangazi

Altunay, Referandumda Sultangazi’den Rekor Bekliyor

Altunay, Referandumda  Sultangazi’den Rekor  Bekliyor.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, yeni anayasa ve cumhurbaşkanlığı sistemi için 16 Nisan’da yapılacak referandum öncesi yeni sistemi ve ülkeye kazandıracağı artıları anlattığı çalışmalarına aralıksız devam ederek, Sultangazi’de rekor kırmak için gece gündüz mücadele ediyor.

Türkiye’nin gündemi yani anayasa ve cumhurbaşkanlığı sistemi. Sistem değişikliğine karşı olan taraf ile sistem değişikliğinin ülke için çok önemli bir fırsat olduğunu söyleyen evetçi kanadın açıklamaları vatandaş tarafından bir bilgi kirliliğine neden oluyor. Vatandaşın belli kesimi sistemin neler getireceği konusunda kararsız.

Bu kararsızlığı sistemi anlatarak ülkeye neler kazandıracağını anlatmak için gece gündüz çalışmalarına aralıksız devam eden Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, mevcut sistemin iktidarların elini nasıl kilitleyip sistemi çalışmaz hale getirdiğini siyasi tarihimizden örnekler vererek anlatıyor. Yeni sistemin artılarından bahseden Altunay, Türkiye’nin yapılan yatırımlarla dünyada sayılı ekonomilerinden biri haline geldiğini ve bu gelişmenin daha hızlı bir şekilde devam edebilmesi için bir sistem değişikliğine gerek duyulduğunu ifade ediyor.

Muhalefetinde aslında mevcut sistemin değiştirilmesi gerektiğini bir çok kez ifade ettiğini söyleyen Altunay, yapılan eleştirilerin gerçeği yansıtmadığını ve cumhurbaşkanı yetkilerinin artması ile bürokratik vesayetin yıkılıp yürütmenin daha hızlı ve etkili hizmet vereceğini belirtti. Hak ve özgürlükler konusunda yapılan eleştirilerin tamamen yalan olduğunu söyleyen Altunay, anayasanın sadece sistemle ilgili maddelerinin değiştirildiğini ve mevcut anayasanın diğer maddeleri ile devletin yönetileceğini hatırlatarak kanun yapma yetkisinin de mecliste olduğunu ve gerekli gördüğünde diğer maddelerinde ele alınabileceğini söyledi.

Sultangazi sokaklarını tek tek gezerek vatandaşlarla sohbet edip sistemi anlatan Altunay, vatandaşların sistemle ilgili sorularını da cevaplayarak referandumda neden evet denilmesi noktasında Sultangazililerden destek istiyor.

Referandum da Sultangazi’nin rekor bir oyla evet diyeceğini söyleyen Altunay, bütün partililerle beraber rekor kırmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek