Sultangazi

Alagöz Deri ve Tekstil Dünya Markası Olma Yolunda

Türkiye’nin sektöründe önde gelen firmalarından biri olan Alagöz Deri Tekstil yaptığı yatırımlar ve her geçen gün artan marka değeriyle Pazar payını hızla genişletiyor. Spor giyim sektöründe 3 fabrika ve bir mağaza ile yurt içi ve yurt dışı satışlarıyla dünya piyasasına açılan Alagöz Deri Tekstil’in bu başarı hikayesini Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alagöz ile konuştuk.

1989 yılından beri sektörde faaliyet gösteren ve her geçen yıl istikrarlı bir şekilde büyümesin devam ettiren Alagöz Deri Teks.San.Tic.Ltd.Şti.  Türkiye’de sektörün zirvesinde olan firmalarından biri. İstanbul’da 2 Adıyaman’da 1 fabrika ile kendi markalarını üretirken, uluslararası firmalara da çözüm ortaklığı yapan firmanın bu başarı hikayesini Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alagöz’den dinledik.

Emin Doğan: Alagöz Deri Tekstil uzun yıllar spor giyim sektörünün önde gelen firmalarından biri. Firma hakkında kısa bir bilgi verir misiniz?

Hüseyin Alagöz: Firmamız 1989 yılında İstanbul Sultangazi’de kuruldu. 89 yılından beri de büyüyerek faaliyetimizi sürdürüyoruz. Gün itibariyle İstanbul’da 5.300 m2 kapalı alana sahip 2 fabrika ile geçtiğimiz yıllarda memleketimize yaptığımız yatırımla Adıyaman Kahta Organize Sanayi Bölgesi’nde 3.550 m2 kapalı alan sahip 3 fabrikamızla toplamda 8.850 m2 alanda 3 fabrika ile hizmet veren sektörün önde gelen firmalarından biri durumuna geldi.

Spor giyim sektöründe uzun yıllar boyunca edindiğimiz deneyim, bilgi birikimi ile ileri teknoloji donanımlı ekipmanlarımızı konusunda uzmanlaşmış bir ekiple birleştirerek, spor giyim sektörünün her alanına hitap eden kendi imalatımızı yapmaktayız.

Emin Doğan: Bildiğimiz kadarıyla kendi markalarınızla imalat yaparken, dünyaca ünlü firmaların ürünlerini de siz üretiyorsunuz.

Hüseyin Alagöz: Alagöz Deri Tekstil Türkiye’de ve Yurtdışında sektörün önde gelen firmalardan biridir. Fore Sport ve Elloks Sport markalarımızla dünyaya hizmet vermekteyiz.

Türkiye’de hizmet veren firmamız günümüzde Rusya Bölgesi, Balkanlar ve Arap ülkeleri başta olmak üzere tüm ülkelere Türk ürünleri göndermenin gururunu yaşamaktadır.

Firmamızın diğer önemli bir özelliği de uluslararası şirketlerin ihtiyacı olan ancak bulamadıkları, yaptırtamadıkları ürünleri dizayn ederek geliştirerek uluslararası şirketlere destek vermesidir. 

Üretici olmak her zaman zevkli bir iştir. Biz ülkemizin ekonomisine, iş potansiyeline katkı sunmayı her zaman ilke edindik. 3 Fabrika ve 1 mağazamızda 250 kişiye iş imkanı sunuyoruz. Aynı zamanda birlikte çalıştığımız alt firmalarla bu sayı 400-450 kişiyi bulmakta.

Adıyaman’a açtığımız fabrikamızla hem memleketimize vefa borcumuzu ödemeye çalıştık, hem de hemşehrilerimize iş imkanı sunduk. Bir çok tekstilci hemşehrimizinde  burada yatırımları var. Bu yatırımlar sonunda gördük ki bölge göç vermeye değil göç almaya başladı. Devletin verdiği teşviklerle sanayicimiz kar ederken yatırım yaptığı bölgeyi kalkındırıyor. Evet il başlarda özellikle tecrübeli ekip bulmakta zorlandık. Ama gün itibariyle Adıyaman Kahta ir tekstil merkezi ola yolunda çok başarılı bir şekilde ilerliyor.

Ülkesini seven her iş adamı kendi doğduğu bölgeye yatırım yapsa biz büyük şehirlere olan göçü önleriz ve yurdumuzun her bölgesi gelişir.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek