İstanbul'daki Adıyamanlılar

AKYAD’ın Yeni Başkanı Orhan Güzelaydın

AKYAD’ın  Yeni Başkanı Orhan Güzelaydın

Adıyaman Kültürünü Yaşama Derneği (AKYAD) 3. Olağan Kongresi  50. Yıl Mahallesi’nde bulunan Merkez binasında yapıldı.Tek liste ile gidilen Kongrede Orhan Güzelaydın AKYAD’ın yeni Başkanı oldu.

DSC_4704

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD) bugün 50. Yıl Mahallesi’nde bulunan dernek binasında  3. Olağan kongresini gerçekleştirdi.  Akyad Başkanlığını yürüten Mühendis Osman Fırat’dan boşalan görevi,Önceki dönem Başkan yardımcılığını yapmış Orhan Güzelaydın devraldı.

akyad (15)

Öncesinde Yönetime yeni Katılan Sultan Kasr-ı’nın sahibi Mehmet Aydın’ın kahvaltı ile  başlayan AKYAD’ın 3. Olağan kongresine  Ak Parti Sultangazi İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Kavak ve ilçe yönetiminden Osman Güllüer, Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Mahmut Yılmaz, Kahtalılar Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel,50.yıl Mahalle Muhtarı Lütfü Bayram,Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcısı Hamza Taşan, İstanbul Etsiz Çiğköfteciler Dernek(ÇİĞDER) Başkanı Ömer Turan ,Güngören Adıyamanlılar Dernek Başkanı Osman Koyun, Tüm Canbeyliler  dernek Başkanı Abdulbaki Durmuş,Sincikliler Dernek Başkanı Hamit Peker,Sincik Gönüllüleri Dernek Başkanı Cemil Keskin,  Kahta Teşikanlılar derneği adına Murat  Bozkurt,Kahta Akdoğan köyü dernek Başkanı Hacı Konan, Kahta Narinceliler Dernek Başkanı YavuzUçan,Kahta Karadut Derneği Başkanı Aziz Orhan, Sincik Pınarbaşı dernek Başkanı Aziz Şahin, Kahta Kocahisar Dernek Başkanı Yasin Ertaş ,Sincik Taşkale dernek Başkanı Süleyman Alpaydın  yöneticileri Adıyamanlı işadamları ve üyeler katıldı.

DSC_4708

Kongre İlanında belirtildiği şekliyle Faaliyet-gelir gider raporu tahmini bütçe derneğin genel sekreteri Ahmet Süt tarafından okundu ve ibrası yapıldı.

akyad (10)

Daha sonra gündemin ikinci maddesi gereği divan teşekkülü yapıldı. AKYAD genel sekreteri Ahmet Süt  tarafından verilen  önerge ile divan Başkanlığına Mehmet Karakuş katipliklere Sait Ahmet Aydın ve Ahmet Sarıgül oy birliği ile seçildikten sonra divan heyeti yerini aldı.

DSC_4711

Açılış Konuşmasını gerçekleştiren Divan Başkanı Mehmet Karakuş derneğin misyonunu ve vizyonunu anlatırken şu konulara değindi Karakuş”Misyonumuz  Erdemler hareketinin mirasçıları olmak ideali ile değerlerine sıkıca bağlı birey mutlu aile huzurlu toplum idealine uygun kurumsal çalışma faaliyetleri ifşa etmek ve uygulamalar yapmaktır,kültürümüzden ve  köklerimizden aldığımız yardımlaşma ruhu ile günümüz koşullarında sosyal projeler üretmek  sizlere sunmak.Vizyonumus ise …Ahlaki ilkeleri değer karakteri hale getirmiş,kişiliğine güven duyulan,özgüven sahibi ,ufku açık azimli,işinin ehli bireylerden oluşan bir toplum oluşturmak.” tır diyerek devam etti.

DSC_4725 DSC_4735

Sonrasında Ak Parti Sultangazi İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Kavak ve Kahtalılar Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel birer selamlama konuşması yaparak yeni yönetime başarılar diledi.

DSC_4716

Adıyaman Kültürünü yaşatma derneği  Başkanı Mühendis ve ilahiyatçı Osman Fırat yaptığı konuşmada yeni seçilecek olan Yönetim Kuruluna başarı dileklerinde bulunarak seçilecek yeni yönetimin her zaman yanınada olacağına ne gerekiyorsa yapacağına ayrıca her salı akşamı salı sohbetlerinin devam edeceğini söyledi.
Gündemin 6. maddesi gereği seçimlere geçildi. Tüzük gereği Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri seçimi  yeni yönetim listesi  Genel kurul tarafından oy tasnif yetkisi divana verildi.yeni yönetim listesi okundu ve oy birliği ile kabul edildi.

DSC_4755

Ardından mevcut listenin üzerine  Adıyamanlı değerli Sanayici ve  İşadamlarından Sait Aybak,Hasan Yaşar,Ömer Turan,Cumali Çakır gibi isimleri  listesine katarak daha güçlü  bir yönetim oluşturan Orhan Güzelaydın  teşekkür konuşması yapmak için kürsüye  gelerek gösterilen yoğun ilgiye teşekkür ederek şunları söyledi Güzelaydın” Kurucu Genel Başkanımız Sayın İzzetin Balcı ve sonrasında görevi devralan üstat hocam ilahiyatçı Mühendis Osman Fırat’a huzurunuzda teşekkür ediyor ve  bu görevi almanınne kadar ağır olduğunun bilincindeyim Allah beni onlara ve size mahçup etmesin.Amacımız Huzur kenti Adıyamanımızı Kültür ve turizm alanında tanıtmak  ile İstanbul arasında güçlü maddi manevi bir köprü kurmaktır. Çıktığımız bu yolda tüm STK başkanlarımızla birlikte hareket ederek daha büyük projelere imza atacağımızdan eminim .Sultangazi’de sizin de bildiğiniz gibi neredeyse birinciyiz ,yapacağımız etkinliklerde hemşehrilerimiz biraraya getirmek işadamlarımız ile birlikte hareket ederek  gençlerimize ,eğitime yönelik çalışmalar yapacağız . yapacağımız çalışmalar sadece Adıyamanlılara yönelik değil aynı zamanda Sultangazide yaşayan bütün kesimlere hitab edecek. çıktığım bu yolda hepinizin desteğini ve yardımını bekliyorum “dedi

DSC_4817 DSC_4837

Programın Ardından Yönetim  toplu halde  AKYAD  yönetim kurulu üyeleri Muhittin Ulutaş ve Abdulkadir Balcı’ya taziye ziyaretlerinde bulundular.

AKYAD  Yeni Yönetim Kurulu  Listesi

 

 1. Orhan Güzelaydın (Başkan )
 2. Osman Fırat
 3. Mehmet Karakuş
 4. Ahmet Süt
 5. Mehmet Kamar
 6. Mehmet Aydın
 7. Emin Doğan
 8. Sait Aybak
 9. Refik Dokumacı
 10. Hasan Yaşar
 11. Cumali Çakır
 12. Yasin Ertaş
 13. Yunus Kutlar
 14. Ömer Turan
 15. Mehmet Sağlık
 16. Bayram Temurboğa
 17. Tahir Alpaydın
 18. Mustafa Tosun
 19. Sait Ahmet Aydın
 20. Mustafa Yıldırım
 21. Ahmet Özkam
 1. Ramazan Kılınç
 2. Hüseyin Sarıgül
 3. Nihat Saydam
 4. İsa Işık
 5. Ali Kızılay
 6. Hacı Yusuf Balcı
 7. Eşref Yıldırım
 8. Kazım Peker
 9. Murat Bakırcı
 10. Murat Akgül
 11. Abuzer Yakan
 12. Abuzer Yetkin
 13. Hasan Toytekin
 14. Mehmet Cingöz
 15. Mehmet Müslüm
 16. Mehmet Oğuz
 17. Muhittin Ulutaş
 18. Recep Tanrıverdi
 19. Abdulkadir Balcı
 20. Sabri Azgın

Denetleme Kurulu İzzettin Balcı, İsmail Oruç, Ahmet Sarıgül, Musa Saray, Özkan Yılmaz, Aziz Süt

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek