İstanbul'daki Adıyamanlılar

AKYAD’ın Yardım Eli Bin 200 Aileye Ulaştı

AKYAD’ın Yardım Eli Bin 200 Aileye Ulaştı 

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD), Adıyaman ve ilçelerinde ki ihtiyaç sahibi 1200 aileye Ramazan Kumanyasını ulaştırdı. AKYAD Başkanı Orhan Güzelaydın geçen yıl başlattıkları bu yardım kampanyasının her geçen yıl artarak devam edeceğini ifade etti.

 

AKYAD Yönetim kurulu geçtiğimiz yıl aldığı bir kararla Ramazan ayında iftar yemeği vermektense bu parayla ve başlattıkları kampanya ya katılan hayırsever iş adamlarının desteği ile Adıyaman ve ilçelerinde bulunan ihtiyaç sahiplerine Ramazan kumanyası ulaştırmayı hedeflemişlerdi. Geçtiğimiz yıl kampanya kapsamında 700 ihtiyaç sahibine el uzatan AKYAD, bu yıl 1200 aileye ulaştı.

AKYAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve İstanbul’da ki hayırsever iş adamlarının katkılarıyla hazırlanan 1200 adet yardım paketi ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Adıyaman, Kahta, Sincik , Gerger ilçeleri ve köylerinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine gönüllüler vasıtasıyla ulaştırılan kumanya paketleri belirlenen adreslere teslim edildi.

AKYAD Başkanı Orhan Güzelaydın, “Allah’ın izniyle bu yılda hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında yardım köprüsünü kurduk. Yardımlarımız her yıl katlanarak devam edecek. İnşallah gelecek yıllarda daha fazla insanımıza ulaşacak ve bu hayırdan bizlerde payımızı alacağız. Ramazan ayının manasına uygun olarak kurduğumuz bu köprü her geçen yıl  büyüyecek ve güçlenecektir “ dedi.

Gerger ilçesinde kumanyaları ulaştıran gönüllüler ordusunda yer alan Bilal Mente, ilçe ve köylerde yaşayan ihtiyaç sahiplerine imkanlar ölçüsünde ulaşmaya çalıştıklarını belirterek, bizlerde gücümüz ölçüsünde bu kampanya ya destek vermeye devam edeceğiz dedi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek