İstanbul'daki Adıyamanlılar

AKYAD’ın Ramazan Kumanya Tır’ı Yola Çıktı .

AKYAD’ın   Ramazan Kumanya  Tır’ı  Yola Çıktı .

AKYAD  bir ilk’e imza atarak İftar vermek yerine Adıyaman’da ihtiyaç Sahibi Ailelere  Ramazan Kumanyası dağıtma kararı aldı. Hızlı bir çalışmanın ardından 500’ün üstünde     kumanya kolisini   İkitelliden Tır’a yükleyerek yola çıkardı.

Merkezi Sultangazi %0. Yıl Mahallesinde bulunan Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD) bu yıl aldığı Karar Üzere İftar Vermek Yerine ihtiyaç sahibi ailelere Kumanya dağıtma kararı aldı ve çalışmalarına başladı büyük bir özveri ile çalışan AKYAD yönetimi her koli için 70 TL  karşılığında işadamlarından ve yönetimden para toplayarak  bir ailenin  birkaç günlük yetecek şekilde  yine yönetim kurulu üyesi Bayram Temurbuğa ‘nın şirketi üzerinden kaliteli ve dolu dolu kumanya paketi hazırlandı.

Bu kapsamda  Geçtiğimiz gün itibari ile ikitelli bir kargo firmasında deposunda  Beşyüz’ün üstünde kumanya kolisi  Adıyaman ilçelerinde dağıtımı yapılmak hareket etti. İlçelere  ulaştırılan kumanyalar, Ramazan ayında  ihtiyaç sahibi ailelere AKYAD Başkanı Orhan Güzelaydın ve yönetim kurulu üyeleri ile  önceden belirlenen  fakir ailelere ulaştırılacak .

konu ile ilgili teşekkür konuşması yayınlayan AKYAD Başkanı Orhan Güzelaydın “Kumanya yardım kamyonumuzu yola çıkardık emeği geçen herkese çok teşekkür ederim inşallah perşembe cuma cumartesi Adıyaman ve ilçelerinde bizzat kendimde bulunarak dağıtımını yapacağız Allah herkesin hayırını kabul etsin.” dedi

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek