İstanbul'daki Adıyamanlılar

AKYAD’ın 2. Yardım Tırı Adıyaman’a Ulaştı

AKYAD’ın 2. Yardım Tırı Adıyaman’a Ulaştı

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD), Ramazan Kumanya Yardımı kampanyası kapsamında 2. yardım tırını Adıyaman’a ulaştırdı.

AKYAD’ın İki yıl önce başlattığı Ramazan Kumanyası kampanyası her geçen yıl artarak devam ediyor. Adıyaman ölçekli yapılan yardım kampanyaları, Adıyaman ili, ilçeleri ve köylerini kapsıyor. Ramazan ayının başında toplanan bir tır dolusu Ramazan kumanyası 1200 aileye ulaştırılmıştı.

Yapılan yardımları elleriyle ihtiyaç sahiplerine teslim eden AKYAD yöneticileri, talebin fazla olması nedeniyle kampanyayı Ramazan boyunca devam ettirdiler. Hayırsever iş adamları ile ihtiyaç sahipleri arasında kurulun yardım köprüsünü devam ettiren AKYAD, ikinci yardım tırını da Adıyaman’a ulaştırdı.

AKYAD Yönetim kurulun üyelerin yaptıkları açıklamada; ilk yardım paketimizi ulaştırdığımızda gördük ki Adıyaman’da çok sayıda yardıma muhtaç aile bulunmakta. Bu nedenle de kampanyamızı Ramazan ayı boyunca sürdürerek topladığımız kumanya paketinin ikinci etabını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Gelecek yıllarda bu kampanyanın daha da büyüyerek devam etmesini bekliyoruz. Allah hayırsever iş adamlarımızdan razı olsun. Ulaştığımız her ihtiyaç sahibi ile aramızda bir gönül köprüsü kuruyoruz. Memleketimiz insanlarına olan bu vefa borcumuzu elimizden geldiğince ödemeye çalışan, bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, İslami ve insani bu yardımlarımız büyütmeyi hedefliyoruz dediler.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek