İstanbul'daki Adıyamanlılar

AKYAD SAADET PARTİSİNE İADE-İ ZİYARETTE BULUNDU

AKYAD SAADET PARTİSİNE İADE-İZİYARETTE BULUNDU

AKYAD SAADET PARTİSİNE İADE-İ ZİYARETTE BULUNDU 

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD) Saadet Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan’a iade-i ziyarette bulundu. 15 Adıyamanlı STK temsilcisi ile gerçekleştirilen ziyarette birlik ve beraberlik mesajı verilirken, Sultangazili olma bilincinin pekişmesi gerektiği ifade edildi. 

Geçtiğimiz yıl sonunda yapılan AKYAD Olağan Kongresine yoğun bir katılım gerçekleşmişti. Kongrede başkanlığa oy birliği ile seçilen Ahmet Süt ve ekibi kongreye katılan  misafirlerine iade-i ziyaretler gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Sultangazi Saadet Partisi Başkanlığına iade-i ziyaret gerçekleştiren AKYAD ailesine, Kahtalıları temsilen Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel ve 15 Adıyamanlı STK temsilcileri eşlik ettiler. 200’e Yakın bir kalabalıkla gerçekleştirilen ziyarette kardeşlik mesajları verildi.

İslam Birliği Kurulmalı

Program’da bir selamla konuşması yapan Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan, misafirlerine hoş geldiniz diyerek selamladı. Sultangazi’de Adıyamanlıların nüfus olarak en yoğun il olduğunu belirten Aydoğan, hangi yöreden olursa olsun bu topraklar üzerinde yaşayan herkes ile kardeşlik bağlarının olduğunu ve ümmet bilinci ile hareket eden bir davanın üyeleri olduklarını belirtti. Aydoğan, ‘Rahmetlik Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız bize yıllardır siyonizmin bu ülke insanlarını sağ-sol, Kürt-Türk, Alevi-Sünni diye ayırmaya çalıştığını söylemiş ve siyonizmin oyunlarının farklı yüzlerini göstermişti. Bu odakların karşında güç oluşturmak için birlik olmalı ve İslam birliğini kurmamız gerekmektedir.

Yüzyıllardır süren bu oyunlar ümmet kardeşliğimiz karşısında her zaman sonuçsuz kalmıştır. Hepimiz bu ölçüde kardeşiz ve bu kardeşliğimizi bozmaya çalışanların karşısında mücadele ediyoruz’ dedi.

AKYAD Genel Sekreteri Mehmet Karakuş, AKYAD’ın çalışmaları hakkında bilgi vererek yapılacak projelerden bahsetti.

Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel, katılımcıları selamlayarak Saadet Partisi yönetimine  ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti.

Sultangazililik Bilincini Güçlendirmeliyiz

AKYAD Başkanı Ahmet Süt, bu güne kadar dernek olarak öncelik Adıyaman olmak üzere Sultangazi ve ülke için hizmet etmeyi ilke edindiklerini ifade etti .Süt, ‘Evet, Adıyamanlıyız ama artık Sultangazi’de yaşamaktayız. Sultangazili hemşehrilerimizle birlikte hareket etmek ve Sultangazililik bilincini oluşturmak derdindeyiz. Bu nedenle de Sultangazi’de yaşayan her yöreden insanlarla bir araya gelerek Sultangazi adına fikir alışverişinde bulunuyoruz.

Bu ilçede yaşayan, Malatyalı, Adıyamanlı, Sinoplu, Bitlisli, Sinoplu kısacası tüm memleketliler ile bir araya gelerek ilçe için yapılacak işlerde karar alabilmeliyiz. Hiç kimsenin bizim adımıza kara vermesine, dayatmalarda bulunmasına müsaade etmemeliyiz. Bizler halkız ve STK’ların önceliklerinden biri de kendi halkını bu konuda bilinçlendirmektir’ dedi.

Partiler din değildir, dini temsil edemezler

AKYAD Onursal Başkanı Osman Fırat, kardeşliği pekiştiren en büyük ölçünün ümmet kardeşliği olduğunu, siyasetin bu kardeşliği bozmaması gerektiğini söyledi. Fırat, ‘Bizi daha iyi temsil edebileceğini düşündüğümüz farklı farklı siyasi partilere oy veriyoruz. Ama bu kardeşliğimizi bozmamalı. Herkes bu konuda kendi fikrini savunsun. Partiler din değildir, hiç biri de bir dini temsil edemez’ diyerek, Kur’an kardeşliğinden bahsetti.

Daha sonra söz alan Adıyamanlı Saadet Partisi Sultangazi İlçe Yönetim Kurulu üyeleri Yasin Sevinçhan ve Osman Yıldızhan birer selamlama konuşması yaparak hemşehrilerinin ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Program  AKYAD Başkanı Ahmet Süt’ün  Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan’a ‘AKYAD logolu’ saat ve dernek adına çıkarılan dergiler hediye etti.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek