İstanbul'daki Adıyamanlılar

 AKYAD, ABD Üslerinin Kapatılması İçin İmza Kampanyası Başlattı

 AKYAD, ABD Üslerinin Kapatılması İçin İmza Kampanyası Başlattı

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını protesto eden Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği, Sultangazi Merkez Camii önünde düzenlediği  etkinlikte ABD’nin Türkiye’de ki üslerinin kapatılması için imza kampanyası başlattı.

Sultangazi Merkez Camii önünde yapılan protesto gösterisinde çok sayıda vatandaş katılarak, taşıdıkları ‘AKYAD Kudüs için direnişte’, ‘Kudüs İslam’dır’… yazılı dövizler ve attıkları sloganlarla ABD’nin kararını protesto ettiler.

Basın bildirisini okuyan AKYAD Başkanı Ahmet Süt, bu kararın bu coğrafya üzerinde oynanan oyunların bir parçası olduğunu ve Kudüs’ün bütün dinler için ne kadar kutsal bir şehir olduğunu ifade etti.

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD) Kudüs Basın Bildirisi

Bugün burada, insanlığın kalbi, Ümmet’in ikinci başkenti olan, Ümmet’in parçalanmışlığını fırsat bilip, müstekbirlerin destekleriyle, lanetli bir topluma sözde başkent ilan edilen, uzun zamandır Siyonistlerin zulmü altında olan KUDÜS’ün işgali karşısında atılabilecek adımları atmak, kendimizi analiz etmek üzere, gerekli stratejiler belirleyerek, bu konuda yek vücut olmak için toplanmış bulunmaktayız.

Şehrin anahtarını teslim almak için gelen İslam Halifesi Hz. Ömer (r.a.) Kudüs’ü yağmalamak veya kendine başkent yapmak yerine tam aksine bu mukaddes şehir Müslümanların olduğu kadar, Yahudi ve Hristiyanların da kutsal şehridir demiş ve Müslümanlara bunu aşılamıştır.

Yine günümüzde olduğu gibi param parça olan Ümmet’i Kudüs’ün fethi ile şereflendiren büyük insan Güçlü Komutan Selahaddin EYYUBİ, HZ. Ömer (R.A.)ın bıraktığı mirası aynı heyecan ve inançla sahiplenmiş, Müslümanlara ve gayri Müslümanlara armağan etmiştir.

Peki bu iki İslam önderinin bıraktığı mirası devralan Osmanlı farklı bir şey mi yaptı!..        Aksine şehri aldığı günden, parçalanmaya başladığı güne kadar bu kutsal beldede farklı inanç sahiplerini korudu ve huzur içinde yaşattı.

Evet!.. Siyonistlerin ve işbirlikçi müstekbirlerin aldığı bu son karar hepimizi derinden üzmüştür, lakin sorarım sizlere!..;  Gerçek suçlu Siyonistler mi? Yoksa gerçek suçlu Siyonistlere Köpeklik eden Amerika mı? Yoksa gerçek suçlu gaflet ve dalalet içerisinde, bin yıldır Selahaddin’in ekmeğini sonuna kadar tüketen, batının kuyruğuna takılıp ikiyüzlülük eden, son kutsalları da ellerinden gitmek üzere olan param parça halindeki ümmet mi!…

Evet sevgili dostlar, gün samimiyet günüdür, gün feraset günüdür. Müslümanlar olarak değerlerimizi tanımalı, sahiplenmeli ve sahiplenecek nesiller yetiştirmeliyiz.

İnsanlığın ilk gününden beri dünyanın kalbi konumunda olan Ortadoğu ayaklar altında, İslam beldeleri işgal altında… Ülkemiz tüm mazlum halkalara gücünün yettiği kadar kucak açmaya çalışıyor olsa da, diğer İslam ülkelerinden aynı hassasiyeti göremediğimize maalesef şahit oluyoruz.

Trump’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararı hadd-i zatında küfrün bir zaferidir. Bunu kendi mahremimize bir tecavüz olarak görmediğimiz sürece, ne Kudüs esaretten ne de biz zilletten kurtuluruz!..

Artık Müslüman mahallesinde salyangoz satma vakti geçmiştir.

Bugünden yarını yok, tez elden, ülkemizin  idarecilerinden isteğimiz; Kudüs tam olarak özgür olana kadar askeri üslerimizin Amerika ve tüm işbirlikçilerine kapatılmasıdır.  Bu adımı buna  benzer yaptırımlarla güçlendirmeliyiz.

Yeni bir Ömer, Yeni bir Selahaddin beklemek yerine, Onların yolunda zaman kaybetmeden zulme karşı gerekli tüm enstrümanlarımızı seferber etmeliyiz. Ancak bunları yaparken tabi ki cesur olmalıyız, sağduyumuzu asla kaybetmemeliyiz, tıpkı Hz. Ömer gibi, tıpkı Selahaddin Eyyubi gibi…

Kamu oyuna saygıyla duyurulur.

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek