İstanbul

AKYAD 2017’de Uzanacak Yardım Eli İçin Çalışmalara Başladı

AKYAD 2017’de Uzanacak Yardım Eli İçin Çalışmalara Başladı

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD)’ın başlattığı  “Kalem Tutan Eller Projesi”  ile Adıyaman’da 150 yetim öğrenci giydirilmişti, projenin 2017’de devam edeceğini söyleyen yetkililer uzanacak yardım eli için çalışmalarına başladı.

 

AKYAD  “Kalem Tutan Eller Projesi’ kapsamında 2016 Mart ayında 150 yetim öğrenciye giyim yardımında bulunmuştu, Hayırsever iş adamları ile ihtiyaç sahipleri arasında bir yardım köprüsü kuran dernek yöneticileri bu yardım kampanyasının sayıyı artırarak devam ettirmek istediklerini belirtmişlerdi.

Geçtiğimiz aylarda yapılan yönetim kurulu toplantısında 2017 için kolları sıvama kararı alan AKYAD yönetimi çalışmalarına başladı.

Bu kapsamda hayırsever iş adamlarını ziyaret etmeye başlayan Başkan Orhan Güzelaydın ve beraberindeki heyet bir dizi ziyarette bulundu. Ziyaret esnasında Ramazan ayında yapılan kumanya yardımlarına katkıda bulunan hayırsever  iş adamlarına plaket takdim eden heyet, yetimlere yapılacak giyim yardımı için de destek istediler.

Ziyaretler sonrasında bir açıklama yapan AKYAD Başkanı Orhan Güzelaydın, “Geçen yıl başlattıkları “Kalem Tutan Eller Projesi” hakkında bilgi verdi; “Adıyaman’da okuyan yetim öğrencilerimizi hedef alarak bir dizi yardım kampanyası başlatmıştık. Bu yılın başlarında başlattığımız kampanyamızda 150 öğrencimize giyim yardımında bulunmuş ve kütüphaneler için kitap yardımında bulunmuştuk.  Yardımlarımızı ulaştırdığımızda  daha çok ihtiyacı olan öğrencimizin olduğunu bildirdiler. Bizde bu kampanyayı her yıl sayıyı artırarak devam ettirme kararı aldık.

Önümüzdeki yıl için bize bildirilen 250 öğrencimiz için yapılacak giyim yardımı için çalışmalara başladık.  Allah hayırsever iş adamlarımızdan razı olsun. Her gittiğimiz hemşehrimiz imkanları ölçüsünde katkı sunuyorlar. Biz de şahsi olarak yaptığımız yardımların yanı sıra bu güzelliğe aracı olduğumuz için mutluyuz” dedi.

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek