Sultangazi

Akpınar, Çözüm Sürecini Değerlendirdi

Saadet Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Hasan Akpınar, Sultangazi Platformu’nu ziyareti sırasında çözüm süreciyle ilgili soruyu cevapladı…

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yaşamı boyunca dile getirdiği “Kardeşiz” sözünü hatırlatan SP İlçe Başkanı Hasan Akpınar, Çözüm sürecinin temelinde “İslam Kardeşliği”nin yattığını söyledi. Akpınar, Milli Görüş’ün iktidar olduğu dönemlerde terörün her zaman durduğuna dikkat çekerek, ABD’nin Türkiye’ye yerleştirdiği çekiç gücün teröre lojistik destek sağladığını ve Refah-Yol hükümeti döneminde çekiç gücün sınır dışı edildiğini söyledi.

Huzur ve barış istediklerini belirten SP İlçe Başkanı Hasan Akpınar, “Dış güçler dediğimiz ve tün dünyayı şekillendirmek üzere yol çıkıp İslam coğrafyasını kana bulayan bu güçlerin müdahili ne kadardır? Yönlendirmesi ne kadardır? Onların bu süreçteki etkinliği ne kadardır? Bilmiyoruz. Ama biz Saadet Partisi olarak Türkiye’de yaşayan bütün insanların gayrimüslimleriyle birlikte huzur içerisinde, kardeşlik anlayışı içerisinde yaşamalarını istiyoruz. Mücadelemiz de hep bunun üzerine olmuştur” diye konuştu.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek