Siyaset

AK Parti Sultangazi’de Abdurrahman Dursun Dönemi Başladı

AK Parti Sultangazi’de Abdurrahman Dursun Dönemi Başladı

Sultangazi Belediyesi Nikah  ve Düğün Sarayında gerçekleştirilen AK Parti Sultangazi İlçe Başkanlığı  4. Olağan kongresinde Av. Abdurrahman Dursun ilçe başkanlığına seçildi.

Ak Parti 4. olağan kongresi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, İl Başkanı Bayram Şenocak, Milletvekilleri Şirin Ünal, Mehdi Eker, Mustafa Şentop ve Ekrem Erdem, İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, İlçe Başkan adayı Av. Abdurrahman Dursun ve partililerin katılımıyla Sahra Sultan Düğün Sarayı’nda yapıldı.

Kongrede bir selamlama konuşması yapan AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, katılımcıları selamlayıp hoş geldiniz dedi. AK Parti durmak yok yola devam şiarıyla her zaman genel başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açmış olduğu yolda, göstermiş olduğu hedefe  doğru emin adımlarla ilerlemektedir dedi. Civan, “Rabbim bizleri ilçe başkanlığı görevini nasip etti. İnşallah görevimizi layıkıyla yerine getirdik. Görev süremizde bir hoş seda bırakabildiysek ne mutlu bizlere.  Şimdi bu bayrağı dava arkadaşımız, abimiz sayın Abdurrahman Dursun’a devrediyoruz. Bu davada şahsi hırslar, kıskançlık, çelme takmak, tuzak kurmak yer almaz. Bu dava memleket ve milletin davasıdır” dedi. Konuşması sık sık “Sultangazi seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla kesilen Suzan Dağlar Civan, yeni başkan Abdurrahman Dursun’a  başarılar dileyerek, her zaman bu davanın bir neferi olduğunu ifade etti.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, her kongrenin yeniden tazelenme ve bayrak değişimi olduğunu belirtti. Türkiye artık eskisi gibi olmayacak diyerek yola çıkan Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aynı yolda yürümekten gurur duyduğunu belirten Altunay, Sultangazi AK parti Kurucu ilçe başkanı Av. Murat Atım ve Suzan Dağlar Civan’a teşekkür etti. Altunay, “İlçemiz her zaman İstanbul ilçeleri arasında AK Partiye destek veren ilçelerin ilk sıralarında yer almaktadır. %62’lerde olan oy oranımızı İnşallah yeni yönetim ile birlikte daha yükseklere çıkacağız” dedi.

 “Sultangazi sizinle gurur duyuyoruz” diyen AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Partinin hedeflerinin büyük, zamanlarının az olduğunu söyledi. Şenocak, “Biz AK Partiyiz, sevdamız Türkiye, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bizde koltuk, mevki ve makam yarışı olmaz. Bizde halka hizmet aşkı, yarışı vardır.

Kongremizden hemen sonra, yarın çalışmalara başlayacağız. İnşallah 2019 seçimlerinde de daha güçlü olarak çıkacağız. Bunun için az uyuyacak, çok çalışacağız. Her mahallenin, her sokağına kadar gidecek ve çalışmalarımızı aralıksız devam ettireceğiz. Vatan için, millet için, bayrak için ter akıtacağız. İnanıyorum ki bu seçimlerde Sultangazi destan yazacaktır” . 2019 seçimlerinde başarı için partililerden söz alan Şenocak, ‘Gönüllere sultan olmak Sultangazi’ye yakışır’ dedi.

Konuşmaların ardından yapılan oylamada kongreye tek liste ile giren Av. Abdurrahman Dursun ilçe başkanlığına seçildi.

Oylama sonrasında bir teşekkür konuşması yapan Başkan Abdurrahman Dursun, eski başkan Suzan Dağlar Civan ve Belediye Başkanı Cahit Altunay’a teşekkür etti. Yapılan listenin Sultangazi’yi temsil ettiğini ve bu listeyi oluştururken çok hassa davranarak her ilden temsilci almaya çalıştıklarını söyledi. Dursun, ‘Yönetim listesinde ki sayının düşmesi işimiz zorlaştırdı. Gençlik kolları kotası, kadın kolları kotası ve demografik yapıyı baz alarak oluşturduğumuz listemizde elden geldiğince herkesi temsil edecek bir kadro oluşturmaya çalıştık.

Bu yüzden yönetimde olan arkadaşlarımız canla başla çalışmalı tembellik etmemeli ihmal göstermemeliler. Davayı omuzlamalı yükü paylaşmalılar. Yapmayanlar büyük bir vebalin altına girerler. Omuz omuza vererek, gecemizi gündüzümüze katarak Sultangazi’de AK Partinin oy oranını daha da yükseklere çıkarmak için mücadele edeceğiz’ dedi.

Yeni Yönetim Listesi:

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek