Sultangazi

Ahmet Emre Çavuş’u Binlerce Seveni Ebediyete Uğurladı

Ahmet Emre Çavuş’u Binlerce Seveni Ebediyete Uğurladı

Hayatının baharında bir maganda kurşunu ile hayattan koparak felç olan 2 yıldır verdiği yaşama tutunma mücadelesinin ardından19 yaşında hayatını kaybeden Ahmet Emre Çavuş  son yolculuğuna binlerce kişinin katıldığı Gazi Cemevi’nde kılınan cenaze namazı ile uğurlandı.

Henüz 17 yaşında iken bir maganda kurşunu ile ağır yaralanan gazeteci Bülent Çavuş’un oğlu Ahmet Emre Çavuş, 2 yıldır verdiği yaşama tutunma mücadelesini dün sabah kaybetmişti.

Baba Bülent Çavuş ve anne Zeynep Çavuş’un iki yıldır oğulları için verdiği mücadele tüm Türkiye tarafından gıpta ile karşılanmış ve ulusal basında her zaman yer almıştı. Bir çok ünlünün moral ziyaretinde bulunduğu Ahmet Emre’nin durumu gün geçtikçe düzelirken dün gelen vefat haberiyle bütün sevenleri yasa boğuldu.

Henüz 19 yaşında hayatının baharında hayatını kaybeden Ahmet Emre Çavuş’u son yolculuğunda da sevenleri yalnız bırakmadı. Gazi Cemevi’nde kılınan cenaze namazına binler katıldı.


Ahmet Emre Çavuş için Gazi Mahallesi’ndeki Cemevi’nde düzenlenen törene yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Anne Zeynep Çavuş fenalaşırken kendisine cenaze için gelen Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli müdahale ederek tansiyonunu ölçtü ve muayene etti. Törene ayrıca CHP İl Başkanı Cemal Canpolat, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, CHP Milletvekili Barış Yarkadaş da katıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın da çelenk gönderdiği törende liseli gencin tabutuna Beşiktaş forması konuldu.

Ahmet Emre Çavuş, Gazi Cemevi’nde kılınan cenaze namazının ardından Gazi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

 

 

 

 

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek