Sultangazi

Ahmet Emre Çavuş Yürümek İstiyor

Ahmet Emre Çavuş  Yürümek İstiyor

Maganda terörüne yakalanan Meslektaşımız Bülent Çavuş’un oğlu Ahmet Emre Çavuş  200 gündür yaşam mücadelesi veriyor .Şimdi sağlık durumu iyi .Fakat onun yürümesi,aramıza katılması için operasyonlara ihtiyacı var .Bu işlemler ise ailenin maddi gücünün çok çok üstünde .

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi yoğun bakım ünitesinde 200 gündür  hayat mücadelesi veren Çavuş’un ailesi, umutla yardım eli uzatacak büyüklerini bekliyor . 

fft2mm7363229

Ahmet Emre Çavuş, geçen yıl 1 Ağustos’da magandanın silahından çıkan kör bir kurşunun isabet etmesi sonucu göğüsten alt tarafı felç oldu. Çavuş’u vuran şahıs ise, 150 gün sonra Aksaray-Adana karayolunda arabasındaki uyuşturucuyla polisten kaçmaya çalışırken yakalanarak cezaevine gönderildi. Emre’nin annesi Zeynep ve babası Bülent Çavuş, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Sadi Sun Yoğun Bakım Servisi önünde 190 gündür oğullarından gelecek güzel haberleri bekliyor.

Hayatlarının bir telefonla değiştiğini söyleyen Anne Zeynep Çavuş, “Rutin bir hayatımız vardı.

Sabah kalkıp işimize gidip akşam eve geldiğimizde çocuklarımızla beraberdik. Ama her şey 1 Ağustos gecesi eve gelen bir telefonla değişti. Telefonu açtığımda, ‘Oğlunuz vuruldu’ deyip telefonu kapattılar. Şok oldum. O an ev ayaklarımın altından kaydı gitti. Vuruldu ama ne oldu? Yaralı mı, Allah korusun öldü mü? Emre’nin hastaneye yatırılmasından sonra her gün her dakika hastanedeydik. Her sabah işe gider gibi evimizden çıkıyoruz ve hastaneye gidiyoruz. Her sabah biraz umut satın alıp geliyoruz. Hiç umudumuzu kaybetmedik.” dedi.

umut-bekleyisi-99-gununde

“SAHİP ÇIKAN OLURSA EMRE YİNE ESKİ HALİNE DÖNEBİLİR”

17 yaşındaki bir çocuğun mücadele edip normal hayatına dönmesi için fizik ve rehabilitasyon tedavisi gerektiğini söyleyen baba Çavuş şöyle dedi: “Biz aile olarak bunu araştırdık ama masraflar çok yüksek. Emre’yi kendi çocuğu gibi benimseyen insanlar oldu. Benim isteğim, Emre’ye bundan sonrada sahip çıkan olursa ve iyi bir fizik tedaviden geçerse inanıyorum ki Emre yine eski Emre olacak.”

AZMİYLE BEKLENTİLERİN ÜZERİNE ÇIKIYOR

Emre’nin fizyoterapisti Yusuf Şentürk ise, genç olmasından dolayı vücudunun daha çabuk toparlandığını ve Emre’nin de iyileşmek için yoğun gayret gösterdiğini söyledi. Şentürk, “Emre’nin ilk durumunu kontrole gittiğimde durumunda çok ciddi sıkıntılar vardı. Bunları kolay aşabileceğimizi düşünmüyordum. Fakat Emre son bir aydır inanılmaz bir performans göstererek beklentilerimin çok üstünde azmiyle şuan iyi derecede ilerliyoruz. Birçok insan solunum cihazından çıkamayacağını konuşurken kontrollü bir şekilde solunumdan çıktı ve tedavisi gayet iyi gidiyor.” ifadelerini kullandı.

ahmet-emre-cavus-yurumek-istiyor

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek