Sultangazi

Adıyamanlılardan Güçlü bir Türkiye İçin Güçlü Bir Evet Sözü

Adıyamanlılardan Güçlü bir Türkiye İçin Güçlü Bir Evet Sözü

Adıyaman Dernekler Federasyonu’nun Sultangazi Belediyesi Sahra Düğün Salonu’nda düzenlediği ‘Büyük Adıyamanlılar Buluşması’na Adıyamanlılar büyük ilgi göstererek salona sığmadılar.

Adıyamanlılar Dernekler Federasyonu’nun Sultangazi’de düzenlediği Büyük Adıyamanlılar Buluşması’na binlerce Adıyamanlı katılarak referandumda evet sözü verdiler.

İlçede nüfus sıralamasında 1. sırada olan Adıyamanlılar Büyük Adıyamanlılar Buluşması programına binlerce kişi katılarak yeni anayasa ve cumhurbaşkanlığı sistemine desteklerini sundular.

Adıyaman Dernekler Federasyonu ve Sultangazi Belediyesi tarafından düzenlenen “Büyük Adıyaman Buluşması”nda binlerce Adıyamanlı bir araya geldi.

Sultangazi Belediyesi Sahra Sultan Düğün Sarayın’da düzenlenen “Büyük Adıyamanlılar Buluşması” programına TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, STK temsilcileri ve çok sayıda Adıyamanlı katıldı.

Programda açılış konuşması yapan Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Av.Abrurrahman Dursun ülkenin önemli bir süreçten geçtiğini ve bu süreçte Federasyon olarak kararlarının evet olduğunu açıkladı. Dursun, Türkye’nin bu yeni sistemle çok daha hızlı gelişeceğini ve dünya siyaseti ve ekonomisinde söz sahibi olacağını belirterek,”Sivil Toplum kuruluşları toplumsal hayatın önemli vazgeçilmez unsurarıdır. Ülke yönetiminde de söz söylemesi gereken kuruluşlardır. B nedenle ülkenin geleceğinin daha aydınlık huzurlu, güvenli ve güçlü olması için federasyon olarak referandum da evet deme kararı aldık’ diyerek yeni sisteme neden evet dediklerini açıkladı.

Sultangazi’nin rekor kıracağına inanıyorum

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay yaptığı konuşmada, ilçede Adıyamanlıların AK Parti ve ülkeye her zaman sahip çıktıklarını belirterek, ülkenin koalisyonların ve Başbakan-Cumhurbaşkanı kavgalarının esiri olduğuna, kısa süren iktidarlarla da ülkenin hizmet alamadığına dikkat çekti. Yeni sistemle bu olumsuzlukların tamamen ortadan kalkacağını söyleyen Altunay, yaptıkları saha çalışmalarıyla Sultangazi’de evetlerin rekor kıracağını iddia etti.

Adıyamanlılar’dan her zaman büyük destek gördüklerini belirten AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan’da yaptığı konuşmada, 15 Temmuz darbe girişiminde Adıyamanlıların destan yazdığını ve 16 Nisan’da da yine destan yazacaklarına inandığını belirtti.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise programda yaptığı konuşmada,
“Ben biliyorum ki 16 Nisan’da Adıyamanlı her kardeşim hakkın ve hakikatın yanında olan ‘evet’in yanında duracaktır. Adıyaman’da ve Adıyamanlıların yaşadığı yerde en yüksek evet oyu alarak tarihin zirvelerine inşallah geçmiş olacağız.”dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner’de çok önemli bir süreci yaşadıklarını ve bu yeni sistemin öenini dost düşman herkesin fark ettiğini belirtti. Metiner,’ Eğer bir ülkede siyasi istikrar yoksa ,o ihanet çeteleri içimize saldıkları mikroplarla bizi hasta düşürebilirler.  Tarihte o ittihatçı çeteler  Abdulhamid’i tahttan indirip 10 yıl içinde koskoca Osmanlı imparatorluğunu yerle bir ettiler.  O İttihatçı çetenin torunları  dedelerinin Abdulhamid’e dediklerini şimdi Recep Tayyip Erdoğana diyorlar. Diktatör diyerek iktidardan indirip ülkeyi batının emrinde bir ülkeye dönüştürmek istiyorlar. O yüzden Adıyamanlılar hep bir ağızdan evet diyor. Terör kardeşliği ekseninde bir araya gelenler Amerika’nın Avrupa’nın başkentlerinin bayrağı altında bu ülkeye düşmanlık yapanların defterini dürmez isek namert olalım. Gazanız mübarek olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun’ dedi.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, referandum sürecinde bir çok toplantıya katıldığını ama bu salondaki güzelliğe az rastladığını belirtti. Kaynak, ‘ Bu salonda gördüğümüz tablo 16 Nisanın erken müjdecisi. Adıyaman bütün ilçeleriyle bizim seçimlerde en önemli kalelerimiz dendir. Bizim davamızı, bizim idealimizi bizim bayrağımızı en yüksekte dalgalandıran şehirdir’ diyerek muhalefetin tutarsız söylemlerini eleştirerek yeni sistem iftira yöntemiyle engellemeye çalıştıklarını belirtti. 18 yaş ile ilgili CHP lideri Kılıçtaroğlunun dün başka bugün başka söylediğini ifade etti. 18-25 yaş arası 9 milyon seçmen olduğunu ifade eden Kaynak, ‘Biz gençlerimize güveniyoruz’ dedi.

Kaynak, ‘Huzur kenti olan Adıyaman, huzura oy verecek ve ilk sırada yerini alacak. Bu sistem uzlaşmacı ve krizleri önleyen bir sistem.  Bu sistem bize bu toprakları vatan yapan ecdadımıza bir borcumuzdur aynı zamanda. Çünkü bu sistem tam bağımsız ve özgür bir ülke olmanın sistemi.  Terör örgütleri ve yandaşları neden hayır diyor ona bakmak lazım’ diyerek Türkiye düşmanlarının hayır cephesinde neden buluştuğuna baktığınızda gerçekleri görürüz şeklinde konuştu.

TBMM Başkan vekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, ‘Adıyamanlı kardeşlerimiz ülkenin her yerinde duruşuyla, onuruyla, haysiyetiyle, vatana, millete, bayrağa sahip çıkarak parmakla örnek gösterilen insanlardır.Bu nedenle  tüm Adıyamanlılara bir daha teşekkür ediyorum. Sizler milli iradesin nöbetçileri oldunuz, sizler demokrasinin yılmaz bekçileri oldunuz,sizler  15 Temmuzun nöbetçileri 16 Nisanın evetleri siniz. Biz sizlerle hep gurur duyduk. Rabbim bizleri sizler karşı mahcup etmesin.

Çok önemli bir sürece giriyoruz. Telafisi olmayan bir süreçten geçiyoruz. 16 Nisanın ne ifade ettiğini o Türkiye düşmanları bizden daha iyi biliyor. Onun için bütün demokratik değerlerini bir tarafa atarak bütün evrensel değerleri ayak altına alarak bir gecede heba ettiler. Bizi eleştirenler nasıl orta çağ karanlığında yaşadıklarını gösterdiler. Demokrasi sadece kendileri için var. O haçlı ittifaklarını her zaman ensemizde hissettiriyorlardı. Ama yok artık o diş göstermeler. Artık yepyeni güçlü bir  Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider ve onu seven bir Türkiye , Bir ümmet var.

İşte bu sürecin olmak yada olmamak olduğunu bizde çok iyi görmeliyiz.  Sandıkta ya kaoslarla darbelerle dolu o eski Türkiye diyeceğiz yada güçlü ve büyük bir Türkiye diyeceğiz.

Mevcut sistem kaoslara krizler yol açan bir sistem,geçmişte gördük. Yöneticiler belki de çok iyi insanlardı ama bu sistemin kendisi kriz üretiyor. Ve bu krizler ülkeyi hep zarara uğrattı ve geri götürdü.

Bugüne kadar seçilen cumhurbaşkanıları ya asker kökenli yada yüksek bürokratlardan seçilirdi. Fakat bu gün halka tepeden bakanlar değil  halkın içerisinde olan Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider geldi ve bütün yetkilerini kullanarak haktan yana bir tavır ortaya koydu’ diyerek yeni sistemin halkın adamlarının iktidar olduğu bir sistem olduğunu söyledi.

Adıyamanlı olmaktan gurur duyduğunu ve her gittiği yerde hemşehrilerinin büyük desteğini gördüğünü söyleyen Aydın, ‘Bu zamana kadar bizlere  hep en büyük desteği verdiniz, çıtayı hep yüksek tuttunuz. Sizlere ne kadar teşekkür etsek, hizmet etsek azdır. Bu bilinçle hareket ediyoruz. Ama şundan emin olun ki güçlü bir Türkiye için güçlü bir evet lazım. Güçlü bir Türkiye için Adıyaman’da çok daha güçlü bir sesin çıkması lazım.

Türkiye dünya çapındaki projelerini hizmete her geçirdiğinde birileri hop oturup hop kalkıyorlar. Nasıl ki liderimiz dünya beşten büyüktür diyor. Nasıl ki zalimlerin karşısında mazlumlara kapısını, gönlünü açıyor onlar hop oturup hop kalkıyorlar. Çünkü onlar sömürü düzenine alışmış.  Onlar ipleri ellerinde bir Türkiye’ye alışmış.  Ama biz pamuk ipliğine bağlı olan bu süreci 16 Nisanda kıracağız İnşallah. Burada atacağınız her evet onlara Osmanlı tokatı olarak inecektir’ dedi.

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek