Bağcılar

Adıyamanlılar Vakfı Yıllık İstişare Toplantısını ASKA Lara Otelde Gerçekleştirdi

Adıyamanlılar Vakfı Yıllık İstişare Toplantısını ASKA Lara Otelde Gerçekleştirdi

Adıyamanlılar Vakfı beşinci geleneksel istişare toplantısı  üç günlük istişare tolantısını Antalya Aska resort Otel’de  gerçekleştirdi.

Bir yıllık değerlendirme ve 2016 yılı planlanması çerçevesinde başlanan toplantıya  Genel Merkezi İstanbul’da bulunan Adıyamanlılar Vakfı Mütevelli heyeti,yönetim kurulu üyeleri, komisyon başkanları, Vakfin Adiyaman şubesi yönetim kurulu ve hanimlar komisyonu üyelerinden yaklaşık 80 kişi katıldı.

Programın ilk gününde toplantıya katılan Adıyaman ve istanbuldan gelen yöneticilerin tanışması   ile başladı ardından Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy  tarafından Aska Otelller zincirleri  sahibi sayın Ramazan Aslan’a toplantiya ev sahipliliğinden ve katkılarından dolayi teşekkür plaketi takdim ederek, kendilerine minnet borçlu olduğunu söyledi.

Aksoy, İstanbul ve Adıyamandan gelerek toplantıya teşrifte bulunan bütün vakif gönüldaşlarına teşekkür etti.

Vakfın Kültür sanattan sorumlu Başkan Yardımcısı Hamza Taşan bünyesinde bulunan  sanatçılar Komisyonu  İstanbul Adıyaman Harfane ekibinin Adıyaman yöresine ait söylediği birbirinden güzel türküler den sonra vakfin onursal başkanı Nevzat Bayhan  kendisinin bestelediği “Eskiden köyümüz vardı” adli şiirden sonra tanışma toplantısına geçildi.

Adıyamanlılar Vakfı’nın Antalya Lara Aska otelinde düzenlediği 3 günlük istişare toplantısının ikinci gününde  olarak 2005 yılında yapılan hizmetler sinevizyon göstersi ile başladı.2016 da yapılması gereken projelerle birlikte görüş ve öneriler üzerinde beyin fırtınası estirildi.

DSC_9465

Aksoy; “Kuruluşun 20. yılı dillere destan olacak”

Vakfın kurucu üyelerinden Abdulgani Tekin’in sunuculuğunda gerçekleşen toplantıda ilk sözü alan Vakfın genel başkanı Ramazan Aksoy 2016 yılında vakfın kuruluşunun 20. Yılı ile ilgili bir değerlendirmede bulundu. Aksoy, İstanbul’un en güzel mekanlarından birinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan veya Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’dan en az birinin katılımı ile birlikte Adıyaman ilimize ve vakfımıza yakışır 15 veya 20 bin kişinin katılacağı önemli bir organizasyona imza atmak için bütün imkanları seferber edeceğini belirtti

DSC_9416

Göksu; “Geleceğimiz için “Biz Bir Aileyiz” projesine büyük önem vereceğiz”

“Biz Bir Aileyiz” projesinin mimarlarından olan ve bu projenin hayata geçmesi için de büyük gayret gösteren vakfın Kurucu Genel Sekreteri Mahmut Göksu, “Bu projeyi vakfımızın geleceği açısından son derece faydalı buluyorum. Yıllardır her yıl burs verdiğimiz yüzlerce öğrencimizi mezun ediyoruz. Ama ne yazık ki bunun geri dönüşü olmuyor. Bundan şunu anladık ki, bu çocuklarımıza sadece para vermekle işimiz bitmiyor. Paradan ziyade bu kardeşlerimizle bir aile ferdi gibi olmamız lazım. Kurduğumuz “Biz Bir Aileyiz” projesi çerçevesinde bütün vakıf yöneticilerine 8 veya 10 örenci zimmet edeceğiz. Böylece her vakıf yöneticisi kendi grubunun hamisi olacak ve bu öğrencilerine gerektiğinde baba, anne ve ağabeyi olacak. Ayda bir veya iki kez değişik mekânlarda bir araya gelerek hasbıhal etmek ve onların böylesi bir metropol bir şehirde kendilerinin yalnız olmadığını göstermesi gerekir. Aynı zamanda onlara vakıf ve vakıfçılığın ne olduğunu anlatması ve vakıf şuuru çerçevesinde yaşamalarına yardımcı olması lazım. Bu önemli projeyi hayata geçirme hususunda emeği geçen başta Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcımız Abuzer Korkmaz, Yönetim Kurulu üyesi Ramazan Oruç ve AR-GE Komisyonu Başkanı Yakup Yılmaz olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

DSC_9525

Özkartal; “Öğrenci yurdu ile geleceğimiz daha da aydınlık olacak”

Vakıf binasının yan tarafında yapılması planlanan öğrenci yurdu ile ilgili geniş kapsamlı bilgi sunumu yapan vakfın bir önceki Genel Başkanı Ömer Özkartal, “Yapılacak olan kız ve erkek öğrenci yurdu, erkek ve kız bölümleri ayrı olmak kaydıyla en az 400 veya 500 kişiden az olmamak kaydıyla yapılması planlanmaktadır. Proje; ilk iki bodrum katların tamamı otopark, giriş kısmı Adıyaman yöresel ürünlerinin satılabileceği iş yeri ve çok kapsamlı bir konferans salonu olmak üzere düşünülmektedir. Vakıf nezdinde bugüne kadar farklı kulvarlarda gerçekten güzel hizmetler yaptık. Ancak bugüne kadar yapılan hiçbirisi yapacağımız öğrenci yurdu kadar anlamlı olamaz. Çünkü öğrenci yurdunun, insan kazanımı açısından vakfımızın geleceği için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Kısacası burada vakıf ruhu çerçevesinde ülkesine, milletine, memleketine ve geleceğe sevdalı gençlerin yetişeceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

DSC_9537

Bayhan; “Yeni bir sempozyum için çalışmalara başlayacağız”

Adıyamanlılar Vakfı’mızın öncülüğünde iki yılda bir Adıyaman’da düzenlenen ve yine 2016 yılında yapılması planlanan sempozyum ile ilgili değerlendirmede bulunan Vakfın Onursal Başkanı Nevzat Bayhan ise şunları kaydetti: “Yaklaşık 10 yıldır vakfımızın öncülüğünde Adıyaman Valiliği, Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Üniversitesi ve Ticaret Odası ile birlikte iki yılda bir Adıyaman’da Adıyaman’ı ilgilendiren önemli konuları masaya yatırıyoruz. Üç gün süren sempozyuma her defasında Türkiye’nin seçkin üniversitelerden birbirinden değerli 30’a yakın bilim adamı katılarak bildiri sunmaktadır. Ve her sempozyumun akabinde ise sempozyumun içeriği kitap hâline getirilmektedir. 2016 yılında yine Adıyaman’ı ilgilendirecek önemli bir konuyla alakalı yeni bir sempozyum hazırlıklarına başlayacağız. İnancımız o ki, bu yıl düzenleyeceğimiz ve her yönü ile dolu dolu geçecek geniş kapsamlı yeni bir sempozyumu, birbirinden değerli bilim adamların katılımlarıyla gerçekleştireceğimize inanıyorum” dedi

DSC_9356

Vakfın Adıyaman Şube Başkanı Yakup Akıncıoğlu da toplantının önemine değinerek, senede bir kez de olsa İstanbul ve Adıyaman’daki bütün vakıf yöneticilerin bir araya gelerek yapılanları ve yapılacak olanları masaya yatırmış olması gerek vakfın geleceği açısından ve gerekse kaynaşma ve dayanışma açısından son derece önemli olduğuna vurgu yaptı. Akıncıoğlu, “Adıyaman şubesi olarak birçok alanlarda hiç ara vermeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Son derece iyi ve aktif bir ekibimiz var. İnşallah gelecek sene çok daha güzel hizmetlere imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

Toplantıya iştirak eden Vakfın kurucu üyeleri, yönetim kurulu üyeleri ve komisyon başkanları 2016 yılında yapılması beklenen bu hayati projelerle ilgili öneri ve düşüncelerini dile getirerek, toplantının hayırlara vesile olması temennisinde bulundular.

DSC_9090

Programın sonunda ise bütün katılımcılara çiğ köfte ikramı yapıldı. Her zamanki gibi vakıf başkan yardımcısı Hamza Taşan sorumluluğundaki sanatçılar komisyonu Adıyaman harfane ekibinin birbirinden güzel türküleriyle iki gün boyunca renk kattı

DSC_9428

 

Toplantının onur konuğu olan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Mustafa Talha Gönüllü  üniversite ile ilgili yapılan çalışmalardan bahsederek  Gergere fakülte açılmasıtalebi üzerine yer belirlendiği takdirde biz üzerimize düşeni yaparız sözü verdi.

Antalya Aksu İlçe Belediye Başkanı Halil Şahin, THY Antalya ve Akdeniz bölge sorumlusu Ömer Durna ve ASKA Oteller zincirinin sahibi Turizmci İşadamı Ramazan Aslan ise toplantının onur konuğu olarak birer selamlama konuşması yaptılar ve Adıyamanlılar Vakfı’nın gerçekleştirmiş olduğu hizmetleri takdirle karşıladıklarını ve özellikle her yıl yüzlerce kişiye sağladığı burs imkânı ile gençlere ne denli önem verdiğinin bir göstergesi olduğunu belirterek, vakıf yöneticilerine ve bu hizmetlerde emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

adıyamanlılar vakfı (4)

 

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek