İstanbul'daki Adıyamanlılar

Adıyamanlılar Vakfı Gönül Sofrasında Binler Buluştu

Adıyamanlılar Vakfı Gönül Sofrasında Binler Buluştu

Adıyamanlılar Vakfı’nın 21. Geleneksel iftar programında iş, sanat siyaset, sivil toplum kuruluşları ve bürokrasinin tanınmış simaları bir araya geldi. Gönül Sofrasına Adıyamanlılar yoğun ilgi gösterdiler. 2 Bin kişi aynı sofrayı paylaşmanın heyecanını yaşadı.

Bu yıl iftar sofrasında protokol oluşturulmama kararının güzel etkileri yansıdı. Programa katılan bürokratlar ve  siyasetçiler, hemşehrileriyle yan yana iftar açmanın tadına vardılar.

Vakfın Kültür Merkezi’nde düzenlenen program Tayfun Ayaz’ın sunuculuğunda, Grup Ravza’nın seslendirdiği ilahileriyle başladı.

Programa TBMM Başkan Vekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Milletvekilleri Adnan Boynukara, Dr. Salih Fırat, İstanbul Milletvekilleri Azmi Ekinci ile Oğuz Kaan Salıcı, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Adıyaman İl Emniyet Müdürü Metin Alper, 22 ve 23 dönem Adıyaman milletvekillerinden ve Ankara Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Şevket Gürsoy, 21 ve 22 dönem Adıyaman Milletvekili ve Adıyamanlılar Vakfı Kurucu Genel Sekreteri Mahmut Göksu, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, Adıyaman eski Belediye Başkanlarından Abdulkadir Kırmızı, Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şube Başkanı Av. Nedim Taylan, Ehlibeyt Vakfı Başkanı Fermani Altun, Adıyamanlılar Vakfı’nın Kurucu ve Yönetim Kurulu üyeleri, çok sayıda bürokrat, iş adamı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Programının açılış konuşmasını yapan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy 21. Geleneksel iftar programına katılan herkese teşekkür ederek sözlerine başladı. Aksoy,  “Adıyamanlılar Vakfı her yıl gerçekleştirdiği hizmetlerle sadece insanların gönlünde yer edinmedi. Aynı zamanda her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar ve buna benzer programlarla bütün Adıyamanlı hemşerilerimizin takdirini kazandığına inanıyorum. Vakfımızın yanı başında yeni aldığımız arsa üzerinde kız ve erkek öğrenci yurdunun yapılması için de çalışmalarımız sürüyor. Bu ana kadar vakıf bünyesinde gerçekleştirdiğimiz bütün bu hizmetlerden dolayı emeği geçen ve katkısı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan başta milletvekillerimiz olmak üzere bütün katılımcılara şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

TBMM Başkan Vekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ise Adıyamanlılar Vakfı’nın geleneksel iftar programında Ramazan ayı gibi bereketi ve mağfireti bol olan bir günde değerli hemeşehrileriyle birlikte olmanın kıvancını yaşadığını söyledi. Aydın, “Bu vakfın vakıf olabilmesini sağlayarak bu amaç uğruna ter döken herkese şükranlarımı sunuyorum. Böylesi anlamlı bir ayda İstanbul’daki hemşerilerimizle birlikte olmak ve hep birlikte aynı sofrayı paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her geçen gün hizmet çıtasını bir üst seviyelere çıkarmak için büyük gayret sarf eden Adıyamanlılar Vakfı başkan ve yöneticilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

İftara katılan diğer milletvekilleri, belediye başkanları ve bürokratlar ise bu anlamlı günde birer selamlama konuşması yaparak, Adıyamanlılar Vakfı’nın her yıl Ramazan ayında binlerce kişiyi aynı sofrada buluşturmasından duydukları memnuniyetini ifade ederek, bu kardeşlik ve hoşgörü ortamının oluşmasını sağlayan vakıf yöneticilerine teşekkür ettiler.

 Milletvekili Aydın, “Çay sohbetinde” Adıyaman’a Yapılan Hizmetleri Anlattı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da iftar programı sonrasında Adıyaman Milletvekilleri “Çay sohbeti” eşliğinde İstanbul’daki Adıyamanlı hemşerilerine Adıyaman’da yapılan hizmetleri anlattılar.  Vakfın Kurumsal Başkanı Ömer Özkartal’ın moderatörlüğünde düzenlenen “çay sohbeti” konulu istişare toplantısında, bütün milletvekilleri adına bir konuşma yapan TBMM Başkan vekili ve Adıyaman milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman il ve ilçelerinde yapılan ve bundan böyle yapılacak olan hizmetlerden bahsetti. Aydın, “AK Parti hükümeti döneminde Adıyaman’ın hak ettiği hizmeti aldığına inanıyorum. Birçok alanda hizmetler dur durak bilmeden devam etmektedir. Adıyaman milletvekilleri olarak Adıyaman’a yakışan hizmetlerin gelmesi içinde gayret göstermeye devam ediyoruz. Özellikle hükümetin sene başında teşvik ile ilgili aldığı karardan sonra Adıyaman’ın OSB’lerinde yapılacak olan yatırımların 6. Bölgede yer alıyormuş gibi değerlendirilmesi Adıyaman ilimiz için önemli bir şanstır” dedi.

Milletvekili Aydın, programın sonunda ise vatandaşların sordukları sorulara yanıt vererek, başta son derece yüksek olan uçak biletleri başta olmak üzere birçok sorulara açıklık getirdi.

 

 

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek