İstanbul

Adıyaman’ın değerleri Adıyaman’ın Enleri’nde

DMF Film Yapımın hazırladığı Emin Doğan’ın yönettiği Adıyaman’ın Enleri Adıyaman’ın değerlerini tanıtmaya ve gündem oluşturmaya devam ediyor.

Gerek iş hayatında gerek sosyal hayatta başarılı işlere imza atan Adıyamanlıları tanıtmak ve hak ettikleri değeri vermek adına başlatılan Adıyaman’ın Enleri her hafta ASU Tv’de 20:30’da farklı yüzleri ekrana getirirken, programa gösterilen ilgi her geçen gün artıyor.

Adıyaman’ın kendine özgü değerleriyle yetişip gurbette verdikleri mücadeleler sonucunda sektöründe en iyiler arasına girmeyi hak eden şahsiyetleri tanıtmak ve tanıtırken yeni yetişen nesle örnek olması amaçlanan programda bu mücadeleyi veren kişilerin hayat hikayeleri yer alıyor.

Programın sponsorluğunu yapan OSES firmasının yönetim kurulu başkanı Osman Yaşar, hemşerilerinin artık gündeme gelmesini ve sosyal hayatın içerisinde varlıklarını artırarak devam etmeleri gerektiğine inandığını söylerken, ‘inanıyorum ki bu program sayesinde hemşerilerimiz hedeflerini daha fazla yükseltecek ve Adıyaman’ın sesi daha gür çıkacaktır’ dedi.

İş, siyaset ve sanat dünyasında Adıyaman’ı gururla temsil eden Adıyamanlıların yer bulduğu Adıyaman’ın Enleri programının yönetmeni Emin Doğan, ‘Allah’a şükür son yıllarda kurulan derneklerimiz ve vakıflarımız sayesinde hemşerilerimiz daha aktif ve sosyaller. Adıyaman’ımız Türkiye’de örnek gösterilen bir il. Asayiş açısından en az olayın olduğu memleketimiz Türkiye için bir kardeşlik sembolüdür. Bu olguyu yaşadıkları şehirlere taşıyan hemşerilerimizde Adıyamanlıların ismini gururla taşımış ve “Adıyamanlı ise zarar gelmez, güvenilirdir” kelimesini sıkça zikrettirmişlerdir.

İşte biz de bu projeyle yıllardır sessiz kalan Adıyamanlıların sesi olmaya ve bu hemşerilerimizi tanıtarak başarılarının örnek olmasını amaçladık. Bu zamana kadar gelen olumlu tepkilerde göstermektedir ki amacımıza kısmen de olsun ulaşmış durumdayız’ dedi.

Programın birinci bölümünde iş dünyasında başarıya ulaşmış Adıyamanlıların hayat hikayelerine yer verilirken, ikinci bölümde yer alan haberler bölümünde özellikle Adıyamanlı STK’ların çalışmalarına yer veriliyor. Adıyaman’ın tanınmış simalarının mutluluklarına da ortak olunan haberler bölümünün ardından sanat ve siyaset dünyasında isim yapmış Adıyamanlılar yer alıyor.

Programın gelecek bölümlerini merakla beklerken, programın yapımcıları gelecek aylarda sürprizlerin olacağı müjdesini verdi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek