Sultangazi

ADİL-EV’in kongresinde Saçlı güven tazeledi.

ADİL-EV Vakfı 4. Olağan Kongresini Vakıf binasında gerçekleştirdi. Kongreye tek liste ile katılan              ADİL-EV,  Mehmet Cüneyt Saçlı’yı yeniden başkanlığa seçerek hizmete devam kararı aldılar.

2010 Yılında Sultangazi merkezli olarak kurulan ADİL-EV Vakfı, kurulduktan bugüne kadar güzel işlere imza atarken 4. Olağan Kongresini vakıf binasında gerçekleştirdi. Kongreye tek liste ile katılan  Mehmet Cüneyt Saçlı güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

Kongrede açılış konuşması yapan M. Cüneyt Saçlı, katılımcıları selamlayarak hoş geldiniz dedi.  Vakfın çalışmaları hakkında ısa bir bilgilendirmede bulunan Saçlı, “Vakıf olarak eğitime önem veriyoruz, öğrencilere verdiğimiz burslar her geçen yıl artarak devam ediyor. Sultangazi nüfus olarak büyük bir ilçe, yardıma muhtaç vatandaşımızın sayısı da bir hayli fazla. Her ay bu ailelere kumanya yardımı yaparken onların  rencide olmamaları ve ihtiyaçlarını doğru oranda karşılamak için alışveriş fişleriyle bu yardımımızı gerçekleştiriyoruz.  Son zamanlarda bu yardımları ev ziyaretleri gerçekleştirerek yerinde tespit ederek yapmayı uygun gördük. Bunun yanında ihtiyaç sahibi ailelere nakti yardımda da bulunuyoruz. Geçen yıl Kutlu Doğum Haftası’nda yaptığımız etkinlikte kadınlarımıza Kur’an-ı Kerim hediye ettik. Gördüğümüz ilgi nedeniyle bu yıl da bu kampanyayı sürdüreceğiz” diyen Saçlı yıl genelinde ve Ramazan ayında verdikleri kumanya yardımlarının sayısının faaliyet raporundaki sayıdan daha fazla olduğunu, vakıf aracılığıyla yapılan yardımların bazılarının bu raporda görünmediğini belirtti. Vakfın kuruluş amacına uygun olarak faaliyetlerini yürüttüğünü söyleyen Saçlı, ilk olarak Sultangazi’de yapmayı düşündüklerini ama bazı nedenlerden dolayı gerçekleştiremedikleri yurt projesinin Besni’de bu yıl içerisinde hayata geçirileceğini söyledi. Saçlı,” Gönül isterdi ki bu projeyi Sultangazi’de gerçekleştirelim. Ama belediyemize yaptığımız başvurular sonucunda uygun yer olmadığı söylendi ve arsa bulamadık. Sağ olsun Besni’nin CHP’li Belediye Başkanı Fahri Serter bizlere ilçemizde bir arazi tahsis ederek bu projemizi hayat geçirmemizde önemli bir yol kat etmemize yardımcı olmuştur. İnşallah ileriki zamanlarda vakfımızın merkezi olan Sultangazi’de daha büyük ve daha kapsamlı bir yer inşa ederiz” temennisinde bulundu.

Konuşmanın ardından okunan faaliyet raporunun ardından yapılan oylamada tekrar başkanlığa seçilen M. Cüneyt Saçlı, yeni yönetimle birlikte tekrar başladığımız faaliyetleri artırarak devam edeceğiz dedi. Komisyonları harekete geçirmek için gayret göstereceklerini de söyleyen Saçlı, gençlerin daha aktif olarak harekete geçireceğiz dedi ve kendisini tekrar bu makama layık gören katılımcılara teşekkür etti.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek