Spor

Adil-Ev’in Hafta Sonu Ziyaretleri

Adıyaman İli ve İlçeleri Kültür ve Eğitim Vakfı(Adil-Ev) Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri geçen haftasonu ziyaretlerinin ilkini Sultangazispor’a yeni başkan seçilen Osman Cengiz’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu ardından yine Sultangazi’de bulunan geçtiğimiz aylarda kurulan BALKAN-DER’e ziyarette bulundular.

Merkezi Sultangazi’de bulunan Adıyaman İli ve İlçeleri Kültür ve Eğitim Vakfı(Adil-Ev) bu hafta sonu ziyaretlerinin ilkini  Sultangazispor’a yeni başkan seçilen Osman Cengiz’e ziyareti ile başladı. Yeni başkan Osman Cengiz, Cüneyt Saçlı Başkanlığında ki ADİL-Ev Yöneticilerini kabul etti. Adil-Ev Vakfı Başkanı Cüneyt Saçlı Cengiz’e başarılar dileyerek, “Osman Cengiz’in kulübe başkan seçilmesi bizi çok mutlu etti” diye konuştu.Osman Cengiz bilmukabele ziyaretinden memnun olduğunun dile getirerek ziyaret yapılan ikramlar eşliğinde son buldu.

Daha sonrasında  Adıyaman İli ve İlçeleri Eğitim ve Kültür Vakfı (ADİL-EV) Başkanı Cüneyt Saçlı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sultangazi Trakya Rumeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ettiler. Ziyarette birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Yaklaşık 3 ay önce kurulan Sultangazi Trakya Rumeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden Adil-Ev Vakfı Başkanı Cüneyt Saçlı ve Yönetim Kurulu Üyeleri dernek yöneticilerine başarılar dilediler. Ziyarette konuşan Adil-Ev Vakfı Başkanı Cüneyt Saçlı, Balkander Yöneticilerini vakfın çalışmaları hakkında bilgilendirdi. Adil-Ev’in 210 Üniversite öğrencisine burs imkanı sağladığını ve her ay düzenli olarak ilçede yaşayan ihtiyaç sahiplerine kumanya yardımında bulunduğunu belirten Cüneyt Saçlı, yapılan yardımlarda yöre ayırımı yapmadıklarını söyledi.  Sultangazi’nin bir Anadolu mozaiğinden oluştuğuna dikkat çeken Saçlı, ilçenin Sivil Toplum Kuruluşlarına çok ihtiyacı olduğunu söyledi.

“Birlikte rahmet var” diyen Adil-Ev Vakfı Başkanı Cüneyt Saçlı konuşmasında şunları kaydetti;

“İlçemizde bulunan STK’ların daha çok çalışmasıyla Sultangazi daha çok gelişecek ve güzelleşecek. İlçemizin geleceği için hep birlikte daha çok hareket etmemiz gerekiyor. Vakfımızın kapıları herkese açıktır. Vakfımız herkesin evidir.

İlçemiz ihtiyaç sahibi insanlarla dolu.  Adil-Ev olarak sadece Adıyamanlıları değil, diğer yöre insanlarımızı da göz önüne alarak yardımlarımızı dağıtıyoruz. Anadolu mozaiğinden oluşan ilçemizde hepimiz yıllardır kardeşçe yaşıyoruz. Ülke olarak son yıllarda artık mazluma ve güçsüze el uzatan bir anlayış içerisindeyiz”

Adil-ev Vakfı Başkanı Cüneyt Saçlı ve Yönetim Kurulunun yapmış olduğu ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Sultangazi Trakya Rumeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdullah Acar, tabela derneklerine dikkat çekerek ilçede çok az sayıda STK’nın çalıştığını söyledi. Adil-Ev’in de takdire şayan çalışmalara imza attığını ifade eden Acar, Balkender’in hedefinin federasyon olduğunu belirtti.  Acar, “İlçedeki herkes bizim hemşehrimizdir. Bizler etle tırnak olmuşuz. Biz artık Sultangaziliyiz. İlçedeki STK’lar beraber hareket ederse, ilçenin geleceğinde büyük role sahip olacaklarına inanıyorum. Balkender olarak kültürümüzü geleceğe taşımak için bu yola çıktık”dedi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek