İstanbul'daki Adıyamanlılar

ADIFED Şubat Ayı ilk Toplantısını Pınarbaşı Derneğinde Yaptı

ADIFED   Şubat Ayı ilk Toplantısını Pınarbaşı Derneğinde Yaptı

Nevzat Bayhan Başkanlığını yürüttüğü Adıyamanlılar Federasyonu Şubat ayı  ilk toplantısını Federasyon üyesi Sincik Pınarbaşı Derneğinde gerçekleştirdi.”Bir  Başarı Hikayesi ” kapsamında  konuk edildiği programda   bu ay ki konuğu   Eminönü eski   Belediye Başkan Yardımcısı  Avukat  Mehmet Baykurt oldu .

DSC_4423

15 günde bir  Federasyona Bağlı derneklerde  gerçekleşen  toplantılarını  bu ay  Sultangazi 50. Yıl Mahallesinde Bulunan  Adıyamanlılar Federasyon üyesi Sincik Pınarbaşı Derneğinde gerçekleşti.

Tanışma Faslı ile başlayan toplantı Sincik Pınarbaşı Derneği Başkanı Aziz Şahin’in yönetimini tanıştırdı ve ardından derneğin faaliyetllerinden bahsetti. Derneği yeni satın aldıklarını ve şu an daha güzel hizmet verebildiklerini söyledi. “Daha önce kirada iken şu an kiracımız var taziyelerimizi ve toplantılarımızı  rahat bir şekilde yapıyoruz “dedi .

Sonrasında   ADIFED Başkanı Nevzat Bayhan olağan toplantını başlattı Gençlik kolları Başkanı Osman Aslan’ın herkes kitap okusun diyerek başlattığı kampanya ile ilgili sunumunu dinledi.

ardından Başkan Bayhan aylık raporları aldı ve eğitim  ile ilgili yeni projeler Federasyonun eğitim komisyon başkanı   Abuzer Korkmazdan dinledi

DSC_4452

Çiğköfte ikramının ardından Adıyaman Gerger Sutepe (Hizori ) köyün de dünyaya gelip  çobanlık yapan sonrasında ilk orta  Gerger’de,lise dönemini  Kahta’da tamamlayan Mehmet Baykurt’un dersaneye kaydolmak için geldiği İstanbul’da hem çalışarak ve okuyarak  Marmara hukuk fakültesini bitirene dek  yaşadığı  hayattan kesitler Eminönü Belediye Başkan Yardımcılığına kadar süren  yaşamından ders çıkartılacak  hayat hikayesini anlattı.

DSC_4479

 

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek