İstanbul'daki Adıyamanlılar

ADI-GENÇ, Av. Ali Acar’ı konuk etti

ADI-GENÇ, Av. Ali Acar’ı konuk etti

Her hafta başarıyı yakalamış bir konukla gençleri buluşturan Adıyaman Gençlik Hareketi (ADI-GENÇ), 2014 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av Ali Acar’ı konuk etti.

Kurulduğu günden bu yana aktif olarak çalışan ADI-GENÇ her hafta hayat tecrübesi olan bir şahsiyetle gençleri buluşturuyor. Başarıyı yakalamış şahısların hayat tecrübelerinden istifade etmek için yapılan toplantıların bu haftaki konuğu iş, siyaset ve sosyal alanda tanınmış bir sima olan Av. Ali Acar oldu.

DSC_5785

Ali Acar, iş dünyasında yüzlerce kişiye istihdam sağlayan tekstil sektöründe faaliyet gösteren  Elly Group Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekte. Sosyal hayatında da Gergerliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği başkanlığını yürüttü ve Gergerliler Federasyonu’nu kurdu. Halen Gergerliler Federasyonu başkanlığını yürüten Acar, Adıyamanlıların temsil noktasında yetersiz kaldıklarını söyleyerek siyasete atılmış ve CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı olarak 2014 yerel seçimlere katılmıştı.

Bu başarıları hikayesinden alınacak derslerden ve tecrübelerinden gençlerin yararlanması amacıyla ADI-GENÇ Av. Ali Acar’ı konuk etti.

50. yıl Ravza camiinin yanında bulunan  Adıyaman Gerger  ilçesi Taraksu(Drakso) köyü  derneğinde Yapılan toplantıda bu başarı hikayesini gençlerle paylaşan Acar, gençlere önemli mesajlar verdi. Kurulan bu hareketin çok önemli olduğunu belirten Acar, geleceği inşa edecek olan gençlerin donanımlı olmaları ve öz güvene sahip olmaları gerektiğini ifade ederek, ‘Bu tür yapılaşmalar büyüyerek devam etmeli. Sosyal alanda kazanılan başarılar ve tecrübeler hayatın her alanına etki eder. Bende sivil toplum örgütlerinde görev yapan bir kardeşinizim. STK’lar daha çok insan tanımanıza ve iletişim içerisinde olmanıza yardım eder. Bu nedenle bu yapıyı önemsiyor ve gelişip şubeler açarak daha fazla Adıyamanlı gence ulaşmanızı, kaynaşıp birlik olup baha güçlü bir sesle memleketimizi temsil etmeniz gerektiğine inanıyorum’ diyen Acar, daha sonra gençlerin sorularını cevaplandırarak uzun süre sohbet etti.

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek