İstanbul'daki Adıyamanlılar

ADI-FED’in Bu Ay’ki Konuğu Ömer Özkartal

ADI-FED’in Bu Ay’ki Konuğu Ömer Özkartal

Adıyaman Dernekler Federasyonu (ADIFED)’nun Mart ayı Yönetim Kurulu toplantısına konuşmacı olarak katılan Adıyamanlılar Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi  Önceki Dönem Başkanı Ömer Özkartal, Adıyaman Dernekler Federasyonu’nun öncelikli hedefinin Sultangazi ilçesinde bir kültür merkezini inşaa etmek olduğunu söyledi.

ADI-FED'in Bu Ay'ki Konuğu Ömer Özkartal (21)

ADIFED Başkanı Nevzat Bayhan başkanlığında toplanan ve yaklaşık 50 kişinin katıldığı Yönetim Kurulu toplantısında bir konuşma yapan Adıyamanlılar Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi ve iş adamı Ömer Özkartal, “STK’lar kilit rol oynama konusunda toplumun en önemli hayır kuruluşlarının başında yer almaktadır. Daha doğrusu buralar, zaman ve nakdini vererek insanların hayır dualarının kazanıldığı anahtar bir rol üstlenmektedir. Adıyamanlılar Vakfı’nın kurucu üyeleri olarak bunun farkında olmasaydık belki bugün 6 katlı kültür merkezimiz olmazdı. Şayet 30’a yakın derneği bünyesinde barındıran Adıyaman Dernekler Federasyonu da geleceğe dair kalıcı bir eser bırakmak istiyorsa İstanbul’da yaklaşık 50 bin Adıyamanlı hemşerilerimizin yaşadığı Sultangazi ilçesinde ne yapıp edip en az 4 veya 5 katlı bir kültür merkezi inşasını gerçekleştirmesi lazım.

Bu konuda Adıyamanlılar Vakfı’mıza da ne düşerse üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Yeter ki hedefimizi büyük tutalım, gayretli olalım ve gençlerimizi burada kötü alışkanlıklardan korumak için de hep birlikte elimizi taşın atına koyalım. Aksi hâlde görevimizi tam anlamıyla ifa etmiş olamayız. Bizim işimiz sevda işidir, aşk işidir; felsefemizde pes etmek olmaz. Bu ülkenin sevdalısı olarak daha yapacak çok işimiz var. Bugün bir Adıyamanlı gencimiz kötü yola düşmüşse bundan hepimiz sorumluyuz. Meramımız bu gençlerimize el uzatıp onların kötü alışkanlıklar elde etmesini engelleyebilmektir. Onları engelleyebiliyorsak veya kurtarabiliyorsak ne mutlu bize derim. Bir insanı kurtarmak, bir milleti kurtarmak demektir” dedi.

ADI-FED'in Bu Ay'ki Konuğu Ömer Özkartal (23)

Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Nevzat Bayhan ise veciz konuşmalarından dolayı Adıyamanlılar Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Ömer Özkartal’a teşekkür ederek, Federasyonun geçmişte olduğu gibi gelecekte de yapacağı örnek çalışmalarla toplumun saygınlığını kazanmaya devam edeceğini dile getirdi.

Haber: Abdulkerim SONKAYA

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek