Sultangazi

Abdulkadir Aksu Sultangazili Gençlerle Buluştu

rdiğini ifade eden Aksu, Habur’da yaşananların da hata olduğunu söyledi. Aksu, “Şimdi ise millet olarak sabrederek, çözüm sürecinin sonunda nasıl bir netice çıkacağını hep birlikte göreceğiz” diye konuştu.

Ak Parti’nin kurulduğu günden bu yana bölünmemesinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın liderlik vasfına bağlayan Abdulkadir Aksu Anavatan Partisi’nin iktidarda olduğu dönemde kendisinin de Kenan Evren tarafından ‘gerici’ denilerek Emniyet Genel Müdürü yapılmadığını iddia etti. 12 Eylül’den sonra parti kurma çalışmalarında askeri konseyin veto yetkisi olduğunu hatırlatan Aksu, siyaseti doğru kişilerle, doğru zamanda yapma zanaatı olarak tanımladı. Yapısı gereği siyasi hayatı ve devlet memurluğu sürecinde gençlere önem verdiğini belirten Abdulkadir Aksu, “Gençlere fırsat ve destek çıkmak lazım” dedi.

Fazilet Partisi’nde siyaset yaptığı dönemleri hatırlatan Aksu, “O dönem baktık ki bir takım arzu ve isteklerimiz olmuyor. Dünya yeni bir yöne gidiyor, ama biz eski klasik usullerle gidiyoruz. O zaman aramızda Gülcüler, yenilikçiler diye bir farklılaşma ortaya çıktı. Fazilet Partisi kapandıktan sonrada Saadet Partisi kuruluşunda bizler yer almadık. Ve Ak Parti’yi kurarak yolumuza devam ettik” dedi.

“2002 öncesi Türkiye siyaseti ile 2002 sonrası Türkiye siyasetini iki ayrı dönemde ayırmak lazım” diyerek konuşmasına devam eden eski İçişleri Bakanı
Abdulkadir Aksu, Ak Parti iktidarına yönelik 30 yıl sonra üzerine tezler ve kitaplar yazılacağını söyledi. Aksu, Ak Parti’nin siyaseti çözüm mekanizması haline getirdiğini de sözlerine ekledi.

Ak Parti’nin siyaset anlayışına göre milletin iradesinin esas olduğunu belirten eski İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu şöyle konuştu;

“Millet iradesini gölgede bırakacak hiçbir uygulamaya müsemma etmedik. Ak Parti’nin bu kararlı mücadelesiyle 2002 yılından bu yana millet idaresinin
yönetime yansımasını siyasallaşma şeklinde yaftalayarak devre dışı bırakmaya çalışan anlayışta Türkiye’de kimliğini kaybetmiştir.

Herkes özgür olmadıkça kimse özgür değildir. Biz buna inanıyoruz. Bize göre siyaset milletin emanetine sahip açıkmaktır.”

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek